Yacus Moran Byril'ah

„Nie tylko postawią mi pomnik… Będę jedną z największych postaci Throalu, która zmieniła bieg jego historii” - Yacus do Gorta, spiesząc na miejsce spotkania.

[1459TH -]

Yacus, to postawny krasnolud w sile wieku, o kunsztownie trefionej, kasztanowej brodzie i zielonych, błyszczących oczach. Ubiera się zazwyczaj elegancko, choć stosownie do okazji - nie wyruszy na step w jedwabiach tylko dlatego, że tak dyktuje mu moda - nie rozstaje się jednak nigdy z laską z kości słoniowej, która zazwyczaj nosi pod pachą i używa do gestykulacji. Zawsze otacza go zapach lawendy.
Yacus nie potrafi panować nad emocjami - błyskawicznie wpada w gniew lub smutek, który równie szybko ustępuje miejsca radości. Jest niesłychanie energiczny i niecierpliwy - uważa, że każda minuta zwłoki to minuta bezpowrotnie stracona i zwykle złości się, gdy otaczający go Dawcy Imion nie podzielają tego poglądu. Wydaje się mieć niespożyte pokłady sił, potrafi maszerować przez wiele godzin bez odpoczynku, pracować przez całą noc i obywać się bez snu i jedzenia przez wiele dni. Choć czasem szorstki w obyciu, stara się zazwyczaj zachowywać elegancko, choć bez wyszukanej kurtuazji.
Urodzony w Throalu, w szlachetnym klanie Moran, należącym do Domu Byril'ah. Wychowywał się u dalekich krewnych w Tansiardzie, nie znając pochodzenia swoich rodziców. Długie lata żył w nieświadomości, mimo znaczących środków, jakie łożył nieznany dobroczyńca z Throalu na jego wychowanie. Po osiągnięciu pełnoletności, przybył do Throalu, terminować u perfumiarzy. Jego wrodzone zdolności, siła charakteru, szybko wywindowały go do zaszczytów. Cały czas miał wsparcie finansowe Domu Byril'ah. Wkrótce osiągnął wielką fortunę i od 1503 TH stanął na czele Gildii Perfumiarzy Jego Królewskiej Mości jako Cechmistrz.

postacie/yacus_byrilah.txt · ostatnio zmienione: 2014/10/26 17:02 przez gerion
[unknown link type]Do góry
Magus RPG