Tana Luunar

tana.jpg„Moja droga córka, to co nazywasz chodzącym ścierwem, jest mistyczną esencją żywogłazu, zaklętą w ciele martwego obsydianina. Jakaż cudowna metafora życia i śmierci…Więc pohamuj swój cięty jęzor!”
- Tana do swojej córki, Keiry.

[12 Sollus 1458TH - ]

Postać autentyczna, występuje w Secret Societies of Barsaive str 57-59. Poniższe fakty są wymyślone na potrzeby gry

Charakterystyka

Tana urodziła się w małej wiosce u podnóży Gór Delaryjskich. Od dziecka przejawiała zdolności cechujące adepta. Gdy miała 10 lat, zabrał ją od rodziców elfi Ksenomanta. Był członkiem Wspólnoty Nocy i często odwiedzał wioski leżące w pobliżu siedziby bractwa. Był odpowiedzialny za regularne zaopatrzenie bractwa w żywność, więc w naturalny sposób - najczęściej kontaktował się ze światem zewnętrznym.

Tana przez 5 lat służyła w bractwie, ucząc się tajników Dyscypliny Ksenomanty. Gdy miała 15 lat, opuściła Wspólnotę i jako początkujący Ksenomanta udała się na wędrówkę zbierając doświadczenia. W roku 1465 roku poznała Łowcę Horrorów elfa Idhraisa i jego ucznia, Vosta, Karama. Z tym ostatnim połączyła ją przyjaźń i wspólne podróże i przygody, a z czasem i uczucie.

W 1475 TH była już na III Kręgu. Wtedy pomogła też Karamowi w walce z Horrorem Cierpliwcem. Przez jakiś czas razem podróżowali. Gdy Łowca udał się do Manu-Chane, osady położonej u stóp Gór Delaryjskich, Tana rozstała się z nim. Karam wtedy przyłączył się do drużyny adeptów, badając starożytną, orkową broń - zestaw Sztyletów. Ona musiała wracać czym prędzej do siedziby bractwa. Tym bardziej, że była w ciąży. Ale o tym nie powiedziała Karamowi ani słowa.

Córkę urodziła 27 dnia Ghamila 1477 TH. Dziewczynka odziedziczyła wiele cech vorstów po ojcu. Od samego początku była wychowywana w Bractwie. Przez kolejne 3 lata Tana poświęciła się opiece nad dzieckiem, wyprowadzając z siedziby Wspólnoty. Zamieszkiwała wtedy w Manu-Chane. Wróciła do aktywnego udziału w pracach Wspólnoty dopiero w 1481 roku. Awansowała wtedy na IV Krąg.

Przez kolejne lata była mocno zaangażowana w projekty Bractwa, ale swą pracę dzieliła z wychowaniem córki, Keiry. Gdy Keira mogła już pozostawać na dłużej bez jej obecności, Tana wyruszyła na południe Barsawii, do starożytnej Skawii, by tam poznać tajemnice magii żywiołów skawiańskich mistrzów (1487 TH). Tana przebywała w Skawii do końca 1488 TH. Gdy wróciła, awansowała w obliczu Mistrzów Wspólnoty na VI Krąg.

Przez kolejne lata zajmowała się badaniem odległych rejonów astralnej przestrzeni wokół żywogłazu. Wspomagała się zdobytą wiedzą od skawiańskich Mistrzów Żywiołów, dzięki Wszechstronności potrafiła naprawdę wiele. Jej pozycja w Bractwie stale rosła, do roku 1498 awansowała na starszą członkinię Rady Wspólnoty i osiągnęła X Krąg w swojej Dyscyplinie.

Rodzina, bliscy

Córka Keira.
Eggar, bliski emocjonalnie przyjaciel. Również Ksenomanta, głosiciel, członek Bractwa i asystent Tany.
Immola, elfia przyjaciółka, pomagała jej wychowywać Keirę.

Kontakt z BG

Tana była przyjaciółką i kochanką Karama. Wspólnie wędrowali, kiedy opuściła Wspólnotę, wspólnie przeżywali przygody. Córka jest pamiątką namiętnej nocy spędzonej w Manu-Chane z Vorstem. Od tamtego dnia (20 Riag 1476) nie widziała Karama, ani nic o nim nie słyszała. Jest przekonana, że zginął. Usiłowała kiedyś przywołać ducha ojca swej córki, ale próba się nie powiodła. Od tamtego czasu, porzuciła myśli o Karamie.

postacie/tana_luunar.txt · ostatnio zmienione: 2012/06/13 13:03 przez 127.0.0.1
[unknown link type]Do góry
Magus RPG