Kearos Navarim

[~56 - 341 TH]

Charakterystyka

Towarzysz Elianara Messiasa, jeden z niewielu ocalałych badaczy Ksiąg Cierpienia. Po wypadkach w Górach Delaryjskich, Navarim schronił się na niewielkiej wyspie na Morzu Selstryńskim, by wraz z garstką uczniów zgłębiać tajemnice Ksiąg. Założył naukowe centrum Nehr'esham, skupiające adeptów poszukujących tomów podobnych Księgom Cierpienia po całym świecie.

Kearos był pomysłodawcom wielkiego projektu, nazwanego Wieczną Biblioteką. Miała ona zawierać spisaną i przetłumaczoną wiedzę z Ksiąg Cierpienia i chronić je w magiczny sposób. Navarim sam skupił się na tłumaczeniu ksiąg, zostawiając sprawy administracyjne wąskiemu kręgowi doradców. Jego najpilniejszym uczniem był krasnolud, Jaron.

Sto pięćdziesiąt lat po założeniu Nehr'esham pojawiły się pierwsze horrory. Uczeń Navarima zakończył tłumaczenie Pierwszej Księgi Cierpienia, a wiekowy mistrz został mianowany Starszym Thery, jako, że Ośrodek Umysłu przerodził się w miasto i centrum kultury, które wkrótce przerodziło się w stolicę przyszłego imperium - Therę. Navarim stworzył Szkołę Cieni, organizację której celem stało się znalezienie skutecznej ochrony przed horrorami. Jednocześnie był honorowym zwierzchnikiem Rady Dwunastu - jednostki realnie zarządzającej Therą, a złożonej z przedstawicieli Wielkich Domów Thery.

Navarim zmarł prawie cztery stulecia później, od czasów założenia Nehr'esham, w roku 341 wedle rachuby Throalu.

postacie/kearos_navarim.txt · ostatnio zmienione: 2015/02/28 21:58 przez gerion
[unknown link type]Do góry
Magus RPG