Dallia (OF)

Królowa elfów ze Smoczej Puszczy. Gdy elfy z Shosary ściśle związane z morzem, zapragnęły zbudować morskie okręty, zwróciły się w stronę ludzi z nieodległego miasta Khistova. Mieszkańcy tego morskiego portu produkowali doskonałe okręty i wiedzą swą podzielili się z elfami. Gdy wieść o tym dotarła do Dworu Smoczej Puszczy wywołała powszechne oburzenie. Część elfów domagała się ukarania Shosary, wygnania z Puszczy artystów i rzemieślników shosaryjskich, ograniczenia handlu, a nawet Oddzielenia (były to czasy po wielkiej wojnie elfów z t'skrangami o panowanie na Wężowej, więc myśl techniczna basrawiańskich elfów i ich rzeczne statki wydawały im się czymś nadzwyczajnym). To, że Shosary skalała swą elfią kulturę czerpiąc mądrość od ludzi, a nie ze Smoczej Puszczy, wydawało się elfom niewybaczalnym błędem. Jednak królowa Dallia sama zapragnęła ujrzeć lud Shosary, nim podjęłaby osąd.

To wzbudziło jeszcze większe zdumienie wśród mieszkańców Smoczej Puszczy, gdyż nigdy dotąd żadna królowa nie opuściła tego miejsca. Mimo protestów i próśb, Dallia pozostała niewzruszona. Zabrała ze sobą najlepszych wojowników i wyruszyła na północ.

Jak się okazało, czarnowidzące elfy miały rację. Królowa i jej świta zostali wymordowani przez Wielkiego Smoka Alamaise.

Referencje: „Blood Wood”

postacie/dallia.txt · ostatnio zmienione: 2012/06/13 13:03 przez 127.0.0.1
[unknown link type]Do góry
Magus RPG