Dierdre Balos

dierdre.jpg Córeczko, jak będziesz tak uparta jak mama….to daleko zajdziesz- Rhox strofując Dierdre.

Charakterystyka

[1475TH -]
Urodzona w Wielkim Targu. Młoda i ambitna. Po rodzicach odziedziczyła magiczne predyspozycje. W wieku 21 lat weszła na ścieżkę Zwiadowcy. Dzięki koneksjom ojca, została zaangażowana do Korpusu Eksploracyjnego Jego Królewskiej Mości. Oficjalnie. Nieoficjalnie, dzięki koneksjom Rhoxa i jego zasługom dla Varulusa, dziewczyna została agentką Oka Throalu. Niefortunie, zwerbował ją jednak wywiad Thery i od połowy 1497 roku służyła jako podwójny agent. Niestety wkrótce obie organizacje się zorientowały i zaczęły polować na nią. Uciekła do Tansiardy, gdzie omal nie zginęła, a potem do Urupy. Przyjaciel jej matki z dawnych lat, Dwirnach, załatwił jej schronienie u adepta Złodzieja - Klerkoniusa.

Rodzina, bliscy

Delvena Gerben - matka, adeptka Łuczniczka, pochodząca z Huebri
Rhox Balos - ojciec, adept Łucznik, na służbie Varulusa III

Kontakt z BG

Sivariusa poznała, gdy ten odwiedzał jej rodziców - swoich przyjaciół. Jesienią 1498TH w skutek lekkomyślnych czynów, na wpół żywa, znalazła się w jego domu w Tansiardzie. Sivarius opiekował się parę tygodni dziewczyną, po czym wysłał ją do Dwirnacha w Urupie. Dziewczyna sprawiła nie lada problem krasnoludowi, a zwłaszcza jego przyjacielowi Karamowi. Dwirnach poprosił o pomoc znajomego iluzjonistę, Likarda.
Ten poprzez swoje kontakty wyekspediował ją poza Urupę w pierwszym tygodniu miesiąca Doddul 1498 TH. Zbiegiem okoliczności dziewczyna trafiła na statek kajuwiańskiego kupca Ardonisa Kajwaka. Wpadła w oko handlarzowi i wylądowała w jego włościach w Kajuwii. Po półrocznych zalotach Ardonis poślubił Dierdre 7 dnia Ghamil 1499 TH.

W połowie roku 1501TH, Dierdre urodziła swoje pierwsze dziecko, syna, któremu nadała imię Rhox, na cześć swojego ojca. Dwa lata później, na świat przyszła córka, Dharja. Dopiero w 1505TH Dierdre pod fałszywym mianem, odważyła się przypłynąć z mężem do Urupy, razem z dwojgiem swoich maluchów. Tęskniła za Barsawią. Odkąd urodziła dzieci, porzuciła ścieżkę adeptowania i cierpiała na głębokie kryzysy talentów. Była adeptem Zwiadowcą VI Kręgu.

npc/dierdre_balos.txt · ostatnio zmienione: 2014/11/16 20:17 przez gerion
[unknown link type]Do góry
Magus RPG