Xavier Riguldi

xavier.jpg To nie ma nic do rzeczy. Nie należę do cechu, gdyż mnie z niego usunięto. Jestem ofiarą wolnomyślicielstwa i umiłowania swobody.

Charakterystyka

[1471 - ]
Xavier Riguldi, zwany Szczurołapem z Urupy, urodził się w niewielkiej wiosce u stóp Gór Smoczych. Kiedy był dzieckiem,przybyły do wioski Ksenomanta oznajmił, że chłopiec jest wybrańcem naznaczonym przez duchy i że zostanie adeptem, Ksenomantą. Kiedy skończył 16 lat, został pomocnikiem Ksenomanty, Midhrasa z Farram. W roku 1490 TH został przez niego inicjowany i stał się adeptem I Kręgu.

Od roku 1494 TH przebywa w Urupie. Zasłynął w mieście z czynu masowego wyprowadzenia wielkich szczurów, jakie przybyły na pokładach czarnych statków Ludu zza Aras w 1496 TH i rozmnożyły się w niebywałym stopniu. Xavier wyprowadził z miasta ponad 10 tysięcy gryzoni i przy pomocy Mistrzów Żywiołów z Gildii Magów Urupy, zniszczył większość z nich. Do Gildii Magów wstąpił po tym wydarzeniu, lecz został z niej usunięty w rok później. Od 1498 TH pracował dla mistrza Jandara i Ogrodów, jako adept Ksenomanta V Kręgu.

Rodzina, bliscy

Najbliższa rodzina Xaviera przebywa nadal w osadzie u podnóży Gór Smoczych.

Kontakt z BG

Karam poznał go pracując w Straży Błękitnej Róży na początku miesiąca Teayu 1498TH. Potem Xavier towarzyszył im w wyprawie do Kaeru Liandrill.
W Kaerze odnaleźli wiele skarbów, wśród nich tajemniczą, starożytną tarczę. Doszło do różnicy zdań w kwestii podziału łupów. Wedle podejrzeń Dwirnacha, Xavier przywołał Molgrima, wszedł w jego umysł i zabił adepta Sotthiego Harr. Jednakże oskarżenia nie były potwierdzone.
8 dnia Borrum 1498TH udało mu się uciec.

npc/xavier_riguldi.txt · ostatnio zmienione: 2012/06/13 13:03 przez 127.0.0.1
[unknown link type]Do góry
Magus RPG