Tussurt Czarny Kiścień

tussurt.jpg Myślisz, że co będziesz szybsze? Mój sztylet, czy twoje zaklęcie?! Ostatni raz mnie obraziłeś, albo mnie przeprosisz, albo następnym wytnę ci jęzor!

Charakterystyka

[1466 - ]
Tussurt urodził się Biharj, lecz jego rodzice pochodzą z Throalu, przybyli do Urupy zaraz po Wojnie Theranskiej i osiedlili. Ojciec krasnoluda prowadził zakład szewski, a matka uczyła kaligrafii. Tussurt w wieku 8 lat został w Throalu u babki na wychowanie. Wrócił do Urupy na początku 1480 TH. Od razu zatrudnił się u kupca Willema, który mieszkał po sąsiedzku. Przez kolejne 4 lata wędrował w kupieckich karawanach dbając o bezpieczeństwo na bezdrożach. W roku 1486 TH, podczas podróży do Throalu, do rodziny, zginęli rodzice Tussurta pożarci przez Horrora, który grasował w okolicy. Zrozpaczony Tussurt przysiągł pomścić ich śmierć. Powędrował do osady Vorst, by tam znaleźć nauczyciela, adepta Łowcę Horrorów. Nieufni Vorstowie polubili pragmatyzm i zacięcie Tussurta, choć zajęło im to kilka lat. Krasnoluda przygarnał Ragga, Łowca Horrorów. Z końcem roku 1492 TH Tussurt przeszedł inicjację i stał się adeptem.

Wrócił wtedy do Urupy. Zamieszkał u brata. Przez kolejne 3 lata imał się różnych zajęć, zwykle niebezpiecznych. Poszukiwanie ryzyka i horrorów stał się jego obsesją. Dopiero wiosną 1497 TH zatrudnił się na stałe w Ogrodach Liandrill u Jandara. Od tego czasu służy magistratowi i Ogrodom. Bierze udział w misjach tropiących czcicieli Horrorów.

Rodzina, bliscy

Brat Jottur - prowadzi warsztat szewski w Biharj.

Kontakt z BG

Karam poznał Tussurta gdy stał się kapitanem Straży Błękitnej Róży. Potem wspólnie brali udział w wyprawie do kopalni w pogoni za skalnym robalem. Następnie wspólnie badali opuszczony Kaer Liandrill.

npc/tussurt_czarny_kiscien.txt · ostatnio zmienione: 2012/06/13 13:03 przez 127.0.0.1
[unknown link type]Do góry
Magus RPG