Kara Fahd

Nazwa z języka orków, oznaczająca „heroiczne poświęcenie”. Powszechnie wiadomo, że Kara Fahd przed pogromem było orkowym królestwem, gdzieś na południu Barsawii. A oto historia wyjaśniająca tę nazwę:

W odległych czasach, kiedy orkowa bohaterka Hrak Gron wzbudziła wielkie powstanie wśród ludu orków, ludu powszechnie niewolonego i wykorzystywanego, wojska krasnoludów, trolli i ludzi zebrały się by stłumić rebelię. Ogromna armia Barsawian ścigała orków, by wydać im ostateczną bitwę i krwawo zemścić się za ich zryw. Armie otoczyły orków w Dolinie Rzeki Madjork (obecnie Kara Fahd). Na jednego orka przypadało 10 wrogów. Siły Hrak Gron wyszły na szeroką równinę między wzgórzami, zwaną Polami Grallen. Tam stoczyła się straszliwa bitwa.

Dzięki pomocy pasji Jaspree, orki uzyskały niespodziewanych sojuszników w postaci gżmotorożców. Jednak siły nie były wyrównane. Gdy pokrwawiona Hrak Gron poczuła śmiertelną strzałę w swych plecach, ujrzała dzieło, jakie dokonała. Obróciła lud niewolników w rasę dumną i świadomą swej wartości, mimo tej ogromnej ceny. Mimo heroicznego poświęcenia.

Rozwijające się w tym miejscu królestwo orków nosiło odtąd nazwę Kara Fahd. Legenda mówi, że Hrak Gron czując swą śmierć, wspięła się na grzbiet grzmotorożca i oddaliła z pola bitwy by wrogowie nie ujrzeli jej śmierci. Podziękowała zwierzęciu za służbę i czołgała się dalej, póki mogła. Następnie wbiła w swą pierś sztylet, by skrócić swe cierpienie. Legenda mówi, że Lochost zabrał jej ciało nie mogąc pozwolić, by Śmierć je uwięziła. Po bitwie, kiedy towarzysze Hrak Gron szukali jej ciała, objawił się im Mynbruje i ogłosił, że modlitwy ich przywódczyni zostały wysłuchane, odtąd lud orków mógł się cieszyć jego łaską.

Źródła
Podręcznik podstawowy
Powietrzna Przystań i Vivane
Orc Nation of Cara Fahd

miejsca/kara_fahd.txt · ostatnio zmienione: 2018/05/03 16:31 przez gerion
[unknown link type]Do góry
Magus RPG