Magiczna tarcza orichalkowa

Magiczne tarcza została najprawdopodobniej wyniesiona ze wszystkimi skarbami, z ładowni starożytnych galeonów Throalu. Podczas wyprawy do zaginionej osady Shogotham, 8 dnia Doddul 1507 TH, adepci odnaleźli ten skarb zgromadzony przez wodza klanu ogrów - Balagoga. Pokonując Horrora i umożliwiając odzyskanie starożytnych, bojowych okrętów, za zgodą księcia Nedena weszli w posiadanie tych magicznych przedmiotów.

Tarcza jest krasnoludzką pawężą o wysokości 4 łokci throalskich. Zadziwiająco lekka. Nie nosi żadnych śladów użycia w walce. Tarcza pokryta ciemnogranatową emalią i srebrnym ornamentem symbolizującym gwiezdne konstelacje widziane nad Barsawią. Złote krawędzie tarczy każdemu znawcy zdradzą, że do jej wykonania użyto wielkiej ilości orichalku, stąd zapewne magiczne właściwości. Spodnia strona wyłożona skórą z wygodnymi uchwytami dla ręki walczącego.

Przedmiot ten zbadał czarodziej Abgar Mizumi, szwagier Gorta. „- Musi to być całkiem potężny przedmiot. Tak wysoką obronę magiczną mają tylko wyjątkowe skarby, być może nawet legendarne. Zdołałem zgłębić tylko najniższe poziomy jego wzorca. Myślę, że będziesz musiał włożyć sporo wysiłku w rozwikłanie zagadek jakie otaczają tę tarczę. Sam jestem ciekaw jak sprawuje się w boju. Wygląda na nietkniętą, ale to z całą pewnością efekt zawartej w niej magii.

Wiedzę o Srebrnej tarczy usiłował zgłębić znany archiwista i historyk z Throalu, Frangir Pavas. Odkrycie historii związanej z dostępnym tajnikiem, zabrało Frangirowi i jego dwóm pomocnikom bez mała trzy tygodnie poszukiwań w archiwum militariów Wielkiej Biblioteki. Oto co powiedział Gortowi:„To było całkiem spore wyzwanie, odnaleźć jakiekolwiek informacje o tej tarczy. Zbiegiem okoliczności, gdy badaliśmy tarczę Dhalego, historia związana z losami starożytnych galeonów, opowiedziała nam wiele o posiadaczu tej tarczy, Powietrznym Żeglarzu, kapitanie Iskyrionie z Throalu. Ta tarcza, zgodnie z dokumentami, które odnaleźliśmy nosi Imię: Dionach Glormhor, co w starothroalskim znaczy Chwalebny Obrońca. Oto nasz notatki i wykaz dokumentów, które wniosą więcej historii w opowieść o tym orężu”.

Dalsze badania kontynuował Zbrojmistrz Magnund (17 Rua 1508TH): „Oj piękna to pawęż, zacnej, starożytnej roboty. I moce ma całkiem tęgie, jak zaraz się dowiesz. Gdy poznasz jej całą historię, odkryjesz kto ją stworzył, gdzie i kiedy, dlaczego powstała i komu pomagała, w twoich rękach stanie się lekka niczym piórko. Ma całkiem pokaźny pancerz, chroni zarówno przed ciosami młota jak i zaklęciami i poprawia twoją odporność na magiczne ataki. No, to teraz przejdźmy do zapłaty…”

Maksymalna liczba wątków: 1
Obrona magiczna: 18

Pancerz fizyczny: 4 / Pancerz duchowy: 4 / Inicjatywa: -3 / Bonus do parowania: +5

1 poziom dostrojenia
Koszt:500
1 Tajnik:
Wskazówka:
- Ile poziomów wątka zawiera przedmiot? (6 poziomów)
- Czy wiąże się z nim wykonanie jakiegoś czynu? (Nie)
Wiedza:
- Imię przedmiotu - Dionach Glormhor
Efekt: pancerz duchowy 6 i fizyczny 6

2 poziom dostrojenia
Koszt:800
Tajnik: brak
Efekt: Inicjatywa -2

3 poziom dostrojenia
Koszt:1300
Tajnik: Należy poznać imiona Zbrojmistrza i Mistrza Żywiołów, którzy stworzyli tę tarczę
Efekt: pancerz duchowy 7 i fizyczny 7, Obrona magiczna +1

4 poziom dostrojenia
Koszt:2100
Tajnik: Poznać przyczyny współpracy obu mistrzów
Efekt: Inicjatywa -1, bonus do parowania +7

5 poziom dostrojenia
Koszt:3400
Tajnik: Należy poznać Imię/nazwę miejsca w którym tarcza została stworzona
Efekt: pancerz 8duchowy i fizyczny 8, Obrona magiczna +2

6 poziom dostrojenia
Koszt:5500
Tajnik: Poznać historię pierwszego właściciela tarczy
Efekt: Inicjatywa 0, bonus do parowania +8

przedmioty/tarcza_3.txt · ostatnio zmienione: 2019/10/25 14:20 przez gerion
[unknown link type]Do góry
Magus RPG