Magiczny, srebrny puklerz

Srebrny puklerz został znaleziony podczas wyprawy do Vindralek, 13 dnia Riag 1498 TH. W leżach jehutr, które grasowały na brzegu dżungli, adepci znaleźli zwłoki ofiar konstruktów:

Sivarius wszedł do środka badawczo przyglądając się kokonowi. Wśród zbutwiałych gałęzi i gnijących szczątków, wyciągnął ogryzione zwłoki innego maga. (…) Ze ścian leża wyciągnęli też brudny puklerz, który po oczyszczeniu z liści i śluzu okazał się przepięknie inkrustowanym dziełem sztuki, wzmocnionym magią.

Słowa Olwe Findelasa: Teraz tarcza, przepraszam, puklerz. To mój Dwrnachu przedziwna i wyjątkowa odmiana magicznych, srebrnych tarcz. Widzisz? Trolle ją doskonale wypolerowały, możesz się w niej przeglądać. Wedle opinii mistrza kuźni, takich puklerzy nie powinno być więcej niż dwadzieścia. Jak widzisz, jest ona srebrzony i teraz doskonale widać ornamenty. Pierwszy tajnik - Imię tarczy, to standardowa wiedza w magicznym przedmiocie. Musisz ją odkryć, żeby móc się do niej dostroić. Ten wyjątkowy przedmiot posiada osiem poziom dostrojenia, a w ostatnim kryje się czyn do wypełnienia. Zaraz o nim opowiem. Tarcza powstała z pomocą żywiołaka ziemi. Pierwszy tajnik to jej Imię. Drugi tajnik to wiedza z trzeciego poziomu – Imię twórcy, trzeci tajnik to wiedza piątego poziomu – należy odkryć skąd pochodziła esencja żywiołu ziemi, której spora ilość została wpleciona w strukturę tarczy. Kolejny tajnik wiąże się z siódmym poziomem – należy odkryć Imię żywiołaka ziemi, który służył pomocą zbrojmistrzowi i magom pracującym nad tarczą. Wreszcie ostatni tajnik wiąże się z dokonaniem czynu. Musisz odnaleźć żywiołaka ziemi i związać się z nim przysięgą krwi, zobowiązując się do jego ochrony i dbania o to, by w danej okolicy nikt bezprawnie nie czerpał esencji. Tarcza ma znacznie wzmocniony pancerz fizyczny i mistyczny, ponoć potrafi też odbijać wrogie zaklęcia i wzmacnia zdrowie tego, kto się do niej dostroił. Trudno było ocenić koszt takiego przedmiotu, ale sądzę, że ćwierć setki tysiąca to przyzwoita wartość. Oczywiście za przedmiot z pełną wiedzą.

Wiedza przekazana przez Dronumbedala z Nehem:
Stary throalski ród Hadrunów szczycił się tym, że prawie w każdym pokoleniu miał znakomitego Zbrojmistrza. W czasach Varulusa II, wśród Hadrunów narodził się słynny Gildru Srebrna Maska. Ponoć dotknięty przez Upandala, był geniuszem swojej sztuki. Z jego kuźni wchodziły najznamienitsze pancerze i tarcze, które potem długo służyły królewskim oficerom. Gildru, w czasach gdy szkolił swego wnuka, Jasparda zwanego potem Kulawym Mistrzem, stworzył 12 srebrnych tarcz, które umagicznił samodzielnie, bądź z pomocą krewniaka, adepta magii Ondarba Brodatego. Każdą z tych tarcz Nazwał Twarzą Miesiąca, w którym zakończył pracę. Tak więc jest tarcza Twarz Veltoma, jak również Twarz Sollusa, czy Twarz Ghamila.
Niestety, nie posiadając obrazów wszystkich tarcz, trudno nam jednoznacznie określić Imię tej, którą nam daliście. Zapewne w throalskiej bibliotece znajdziecie więcej wskazówek na ten temat, albo wręcz kroniki z czasów Varulusa II z miniaturami.

Maksymalna liczba wątków: 4
Obrona magiczna: 13

1 poziom dostrojenia
Koszt:200
1 Tajnik:
Wskazówka:
- Ile poziomów wątka zawiera przedmiot? (8 poziomy)
- Czy wiąże się z nim wykonanie jakiegoś czynu? (Tak, na 8 poziomie dostrojenia)
Wiedza:
- Imię przedmiotu - nieznane, do zbadania
Efekt: wzmacnia pancerz duchowy i fizyczny

2 poziom dostrojenia
Koszt:300
Tajnik: Brak
Efekt: wzmacnia pancerz fizyczny

3 poziom dostrojenia
Koszt:500
2 Tajnik:
Wskazówka:
- Należy poznać Imię twórcy tarczy
Wiedza:
- Imię twórcy tarczy (krasnolud Gildru Srebrna Maska i Ondarb Brodaty)
Efekt: wzmacnia pancerz duchowy, może odbić zaklęcie rzucone na dostrojonego

4 poziom dostrojenia
Koszt:800
Tajnik: brak
Efekt: tarcza staje się niezwykle lekka

5 poziom dostrojenia
Koszt:1300
3 Tajnik:
Wskazówka:
- Należy odkryć skąd pochodziła esencja żywiołu ziemi, której spora ilość została wpleciona w strukturę tarczy
Wiedza:
-Miejsce zebrania esencji - nieznane, do zbadania
Efekt: tarcza pomaga odbić wrogi czar

6 poziom dostrojenia
Koszt:2100
Tajnik: brak
Efekt: tacza pomaga odbić wrogi czar, wzmacnia żywotne siły właściciela

7 poziom dostrojenia
Koszt:3400
4 Tajnik:
Wskazówka:
- Należy odkryć Imię żywiołaka ziemi, który służył pomocą zbrojmistrzowi i magom pracującym nad tarczą
Wiedza:
-Imie żywiołaka ziemi - nieznane, do zbadania
Efekt: wzmacnia pancerz duchowy i fizyczny

8 poziom dostrojenia
Koszt:5500
Tajnik:brak
Czyn:
- Należy odnaleźć żywiołaka ziemi i związać się z nim przysięgą krwi, zobowiązując się do jego ochrony i dbania o to, by w danej okolicy nikt bezprawnie nie czerpał esencji
Efekt: doskonale chroni właściciela przed krytycznymi ciosami

przedmioty/srebrny_puklerz.txt · ostatnio zmienione: 2012/06/11 19:32 przez gerion
[unknown link type]Do góry
Magus RPG