Magiczny Amulet - Salvator Amulet Opieki

Przedmiot ten został znaleziony w Kaerze Liandrill, podczas wyprawy z lata 1498TH.

Amulet został oddany do zbadania Gildii Magów z Urupy. Trubadur współpracujący z Gildią zajmował się przedmiotem przez tydzień i zbadał jego wzorzec. Wedle jego wiedzy, amulet ma 4 poziomy dostrojenia i nie jest związane z nim wykonanie jakiegokolwiek czynu. Jest to magiczny przedmiot wątkowy.

To typowy wyrób magicznego rzemiosła. Ten akurat służy do ochrony przed magią i zastraszaniem. Stwierdzono, że pochodzi z południa, perły z całą pewnością nie są barsawiańskie, najprawdopodobniej przedmiot wyszedł z pod ręki magów z Vivane, albo okolic. Albo kogoś, kto się zaopatruje właśnie tam. Amulet ma cztery poziomy wątków i dwa tajniki. Pierwszym jest poznanie ich Imienia, a drugim odkrycie imienia ich twórcy. Koszt takiego przedmiotu na rynku, to około 550 sztuk srebra.

Badania Sivariusa w Bibliotece Urupy:
Sivarius miał dużo szczęścia, ale też wiedzy i intuicji, że zajął się wyszukiwaniem wiedzy z księgozbioru dotyczącego południa Barsawii. Po wnikliwej analizie kilku opasłych woluminow, miał już pewność, że ozdobiony perłami amulet, to produkt wyszły spod ręki magów z Vivane, pochodzący najpewniej z okresu wojny z Therą (1455 TH). Imię tego amuletu brzmiało Salvator, Amulet Opieki. Twórcą szeregu podobnych amuletów Opieki, był Vivaneski adept, Mistrz Żywiołów/Czarodziej, elf Ghamblias Torestenos. Najprawdopodobniej do dziś pracuje i urzęduje w therańskim mieście, a spod jego ręki wyszło wiele wspaniałych wątkowych przedmiotów. Amulet Salvator i jego sześciu bliźniaków, elf przygotował dla siódemki teherańskich oficerów podczas najazdu na Throal. Miały one zapewnić im bezpieczeństwo przed magią krasnoludow.

Maksymalna liczba wątków: 1
Obrona magiczna: 16

1 poziom dostrojenia
Koszt:300
1 Tajnik:
Wskazówka:
- Ile poziomów wątka zawiera przedmiot? (4 poziomy)
- Czy wiąże się z nim wykonanie jakiegoś czynu? (Nie)
Wiedza:
- Imię przedmiotu (Salvator Amulet Opieki)
Efekt: Obrona Społeczna +1

2 poziom dostrojenia
Koszt:500
Tajnik: Brak
Efekt: Obrona Społeczna +2

3 poziom dostrojenia
Koszt:800
2 Tajnik:
Wskazówka:
- Należy poznać Imię twórcy amuletu
Wiedza:
- Imię twórcy amuletu(elf Ghamblias Torestenos)
Efekt: kosztem 1 pkt wyczerpania (perły zabarwiają się na czerwono) adept zyskuje +1 do pancerza fizycznego i duchowego przez ilość minut równą wynikowi testu SW.

4 poziom dostrojenia
Koszt:1300
Tajnik: brak
Efekt: kosztem 1 pkt wyczerpania (perły zabarwiają się na czerwono) adept zyskuje +2 do pancerza fizycznego i duchowego przez ilość minut równą wynikowi testu SW.

przedmioty/amulet2.txt · ostatnio zmienione: 2012/06/11 19:40 przez gerion
[unknown link type]Do góry
Magus RPG