Dagni Martell

„Myślisz, że ile wytrzymam? Dzień, dwa? Hehe, mylisz się brachu. Jak zechcę to i całe życie wytrzymam!! Taki ze mnie twardziel!”
- fragment pijackiej rozmowy Dagniego z Mikrathem

[ur. 16 Riag 1477 - ]

Dzieciństwo

Dagni urodził się w Indrisie, w zamku Mandalay, należącym do paszów Vaniri. Jego matką jest Andana, a biologicznym ojcem Dwirnach z rodu Poretów, oboje pochodzący z Barsawii.
Jego rodzice poznali się na pokładzie therańskiej kili,zdążającej z Vivane do Kalkutany. Oboje zostali kupieni jako niewolnicy przez Fatehpala, zaufanego doradę rodu Mandalay. Mieli służyć w tajemniczym rytuale Przynęt i Cienie, żeby zlikwidować klątwę ciążącą nad rodem.
Spędzili tam wiele miesięcy, w końcu zostali obdarowani wolnością. Oboje zakochali się w sobie, w wyniku czego Dagni został poczęty 10 Doddula 1476 TH. Gdy Andana była już w zaawansowanej ciąży, zrezygnowała z łowów na Horrora Ambarpula, prześladowcę rodu Mandalay. Wtedy rozstali się z Dwirnachem, który wraz z resztą towarzyszy: Karamem, Kiaurem, Tizkarą, Sahnarą, Taru i Sinmagirem. Przed wyprawą, rodzicie Dagniego wzięli huczny ślub (6 Ghamil 1477 TH), wyprawiony im przez paszę Vaniri.

Dagni przyszedł na świat 3 miesiące później. Andanie przy porodzie pomagał elf Subarthar, nadworny medyk rodu Mandalay. W tym czasie jego ojciec, Dwirnach, był na tropie Horrora, którego jak się okazało, theranie ukryli w ciele Ksenomanty Ambarpula i przywiedli do Indrisy, by był odporny na modły Sathalunta.

Andana długo czekała na powrót swojego męża. Niestety na próżno. Dwirnach nie wrócił. Zabijając Horrora, wraz z resztą przyjaciół wkroczył do astralnego leża potwora. W spaczonej przestrzeni czas biegł o wiele szybciej, by na życzenie Horrora uzdrowić jego rany. Dwirnach powrócił po 20 latach, choć dla niego upłynęło zaledwie kilka chwil.

Pod koniec 1479 TH Andana z maleńkim Dagnim wróciła do Barsawii. Osiadła w Urupie. Miała tu przyjaciółkę z dawnych lat, elfkę Meristanę. Ta pomogła jej stanąć na nogi. Andana, będąc adeptką Fchmistrzem usiłowała żyć z wynajmu swego miecza. Gdzie tylko mogła, zabierała ze sobą małego Dagniego. Jednak chłopiec bardzo potrzebował ojca. W roku 1480 poznała bliżej kupca Lothreda Martella i dwa lata później została jego żoną. Dagniemu, gdy miał 5 lat, urodziła się pierwsza siostra Eylisa, a trzy lata później kolejna, Jovena. Odmiennie od obyczaju krasnoludów, Dagni cały czas przebywał przy matce. Gdy miał lat 8, Andana oddała go dziadkowi, Grakko Martellowi, który chciał nauczyć wnuka fachu budowlanego.

Dagni Adeptem

W roku 1488 TH, Dumbir Grak, Wojownik z Biharj, wrócił z niebezpiecznej wyprawy w Gry Gromu. Wraz ze swym ojcem, wybrał się w odwiedziny do starego przyjaciela, Grakko Martella. Po drodze był świadkiem bójki. Jeden mały krasnoludzki chłopiec, opierał się trzem orkowym zbirom. Oczywiście Dumbir mógłby ich porozkładać kilkoma uderzeniami trzonka, ale coś powstrzymało mu rękę i kazało dobrze przyjrzeć się malcowi. Dumbir wkroczył do akcji dużo później. Zadziorny maluch okazał się wnukiem Grakko Martella. Zaprowadził więc Dagniego do domu dziadka i pomógł opatrzyć mu rany. Dotykając krwi chłopca poczuł, że drzemie w nim duch Wojownika. Gdy opuszczał dom Grakko, mały Dagni już mu towarzyszył. Odtąd Dumbir był jego mentorem.

W ciągu czterech lat, Dagni wiele się nauczył od Dumbira. Przede wszystkim jego mentor okazał się skarbnicą wiedzy o historii wojen i uzbrojenia. Nauczył go wiele o walce toporem, mieczem i włócznią. Nauczył go skutecznie rozbijać nosy, podkładać nogi i wyłamywać stawy. W końcu, 20 Riag 1492 TH, Dagni, wraz z szóstką innych kandydatów, przeszedł pomyślnie próby. Stał się adeptem Wojownikiem I Kręgu.

(CDN)

Rodzina, bliscy
Kontakt z BG
npc/dagni_martell.txt · ostatnio zmienione: 2015/06/07 18:17 przez gerion
[unknown link type]Do góry
Magus RPG