Dom

Czwartego dnia Charassa karawana z Kaeru dotarła do podnóży Tylonów. Przed południem stali już u bram Huebri. Kabal i Stary Corby powitali się rytualnymi słowami, do końca dnia wszyscy pracowicie pomagali urządzić się przybyłym mieszkańcom w przygotowanych komnatach. Huebri zyskało nowe oblicze. Teraz mieszkańców czekało mnóstwo pracy, również stworzenie pewnej rady, która zarządzałaby osadą

Delvena w końcu znalazła mentora w osobie Rhoxa. Zresztą, ambitna i rezolutna dziewczyna przypadła do gustu zdziwaczałemu adeptowi. Nie ukrywał wcale, że mu się spodobała. Sivarius nadal szkolił Kerillę, opowiadając jej wiele o magii i swych przygodach. Sighrud spędzał czas nad kryształową włócznią, którą Sivarius zabrał wodzowi orków.

Mistrzowie żywiołów i Herjo, głosiciel Jaspree przygotowywali się do rytuału Sadzenia Dębu. Zaplanowali go na początek następnego miesiąca. Natomiast Bern zajął się dogłębnym badaniem dna jeziora Lakris. Ku swemu ukontentowaniu, odnalazł fragment skrzyni uwięziony między dnem a filarem podtrzymującym kamienny most. Niestety jego wiedza nie pozwalała na bezpieczne wydobycie skrzyni, a wszelkie prośby do Kabala, Sortha, czy Sine nie przynosiły skutku. Przeznaczenie chciało, by Bern odkrył tę skrzynię, więc Bern będzie musiał sobie z tym poradzić.

Dajner znalazł doskonałego towarzysza w osobie Corbiego, wkrótce wraz z Dwirnachem i Yasuni regularnie spędzali popołudnia nad opowieściami o wojnie z Therą i przygodach Corby'ego. W końcu stary krasnolud opowiedział dokładnie historię sprzed dwóch lat, kiedy to orkowie napadli na Huebri, a Theranie uprowadzili jego rodzinę, a także żonę i dzieci jego brata, a także rodziny kilku innych mieszkańców Huebri. Dwirnach żywo się zainteresował tą historią, tym bardziej, że swego czasu Corby prosił go, by rozważył podjęcie się odszukania jeśli nie porwanych kobiet, to choć informacji o nich.

Dwirnach dowiedział się więc, że żona Bragisa (nieżyjącego brata Corbiego) miała na imię Claudia, a jej dzieci to Ivo i Clagisa. Natomiast córka i wnuk Corby'ego to Elthena i Grimbo. Greg stolarz stracił swą matkę i siostrę, a Jalon brata, jego żonę i dwojkę dzieci. W sumie Theranie uprowadzili 11 krasnoludów.

Wiele o Therze opowiedział Dwirnachowi Rhox. Młodego krasnoluda intersowało wszystko związane z niewolnictwem i zwyczajami Theran. Dowiedział się więc o Viviane i powietrznej przystani, o procederze handlu dawcami imion, o sposobie patrzenia na świat przez Theran.

W tym czasie rada zadecydowała, że kilku adeptów powinno udać się nad Wężową Rzekę i wymienić trochę dóbr na ziarna pod zasiewy…

kampania/dom.txt · ostatnio zmienione: 2012/06/12 16:16 przez gerion
[unknown link type]Do góry
Magus RPG