Informacje dotyczące celów

Odnalezienie rodziny z Huebri

 • rodzice - Hammerstone
 • Corby - Calmeon
 • Delvena i Rox - Throal
 • Bern - ?
 • Yarl - ?
 • Yasuni - ?
 • brat Dwirnacha i żona - Hammerstone?
 • siostra i mąż - Hammerstone
 • Jonatan, trubadur - ?
 • Sighrud - ?
 • Mike-kowal - ?
 • Kamienne Szczęki - przetrwały
 • Mistrz żywiołów człowiek Sine - w Jerris / Kratas, to informacja od Monko
 • Kerilla - w Krwawej Puszczy

—————————————————————————————-

 • 1476 TH - zniszczenie Huebri przez Ponury Legion pod przewodnictwem Udmurta, który sprzymierzył się z theranami (Haldorius - kupiec niewolników, który nas kupił)
 • 1489 TH - przeprowadzka do Calmeonu pod przewodnictwem Corby`ego
 • 1492 - przeprowadzka do Hammerstone

—————————————————————————————-

Ale tego znanego w Throalu Kusznika poznał znacznie później w Wielkim Targu. Rhox był jedyną osobą znaną Jorgemu, która związana była z Huberi. Jego żona – Delvena, również adeptka, miała tam właśnie rodzinę. Kupiec nie wiedział nic o losach pary adeptów, aczkolwiek słyszał, że ich córka, która odziedziczyła po rodzicach potencjał adepta, była na służbie Throalu.

Na kartach „Kontraktów Leonarda” przeczytał, że w okolicach północnych podgórzy Tylonów, w jaskiniach zrujnowanej osady Huebri zamieszkują dzikie trolle. Inna ciekawa pozycja „Esencja z trolla” autorstwa Ksenomanty Moebiusa, mówiła o tym, że autor żył dekadę temu w ruinach Huberi, prowadząc stamtąd swoje badania na obszarze Tylonów. Ostatnia godną uwagi pozycją były „Wersety niewolników” pióra anonimowego adepta Wyzwoliciela. Tam znalazł nazwy therańskich statków powietrznych, które przewoziły niewolników, jak również imiona co znaczniejszych handlarzy z Powietrznej Przystani i listę większych osad, jakie w ciągu ostatnich lat wytrzebili łowcy niewolników. Wśród znacznych handlarzy było również imię Haldoriusa, kupca, który wziął ich w niewolę.

Powiadasz Jalon i Katija? Byli małżeństwem? Opowiedz coś więcej!” Lekko zmieszany Likard kontynuował przyglądając się Dwirnachowi: „Oboje pochodzili z niewielkiej osady u podnóży południowych Tylonów. Jalon był jasnowłosym jowialnym grubaskiem, a Katija wtedy wyszła ze wspólnoty, która dopiero co opuściła Kaer. Oboje mieli rodziny dość daleko, w osadzie Calmeon. Wiem z opowieści, że brat Katiji był ponoć adeptem Wojownikiem, ale został porwany przez Theran.” „Jam to jest…” – drżącym głosem przerwał Dwirnach, „a Katija to moja siostra, Likardzie!” Krasnolud nie mógł powstrzymać radości. A gdy dowiedział się, że jego rodzice zamieszkali w Hammerstone i syn Katiji będzie miał teraz blisko 15 lat, zamówił kilka butelek najlepszego wina u Vimbry. Dziś nic nie było w stanie zakłócić jego radości. W sercu dziękował Thystoniusowi, że tak go doświadczył, bo warto było zmagać się ze wszystkimi przeciwnościami, by spotkać Likarda i usłyszeć jego opowieść.

Karam potwierdził tylko to, czego się wcześniej dowiedzieli o Huebri i Calmeonie. Huebri zostało zniszczone przez Ponury Legion w 1476, pod koniec roku. Wioska została uznana za splugawioną. Legion na którego czele stał Udmurt, Łowca Horrorów, sprzymierzył się z Theranami. Theranami zaś dowodził Haldorius z Powietrznej Przystani. Do Calmeonu uciekło kilku ocalałych przy życiu adeptów. Wioska była zamieszkana do 1492 roku, potem większość jej mieszkańców wyprowadziła się do Hammerstone, najbliższego miasta.

Trollica Hsorra . Porozmawiał z nią gdy księżyc wysoko świecił nad wodami Wiji. Hsorra pochodziła z Tylonów, z przymierza Wiernych Tordrama. Nie chciała uwierzyć początkowo w historię Dwirnacha, musiał ją więc zaprowadzić do Karama i Tizkary. Wierni Tordrama byli sojusznikami Kamiennych Szczęk, przymierza w którym Dwirnach spędził wiele miesięcy. Myślał już, sądząc po tym co opowiadał Likard, że przymierze wyginęło, lecz Hsorra wyprowadziła go z błędu.

Tyrlaan a Huebri

 • Eunice w Liandrill

Huebri zostało spustoszone. Jorge nie był pewien, czy opowiadano o Theranach, czy też o Ponurym Legionie. Ale stary pamiętał tylko imię therańskiego Ksenomanty Tyrlaana, który ponoć bardzo był zainteresowany osadą. Czy on przyczynił się do jej upadku? – tego kupiec nie wiedział. Natomiast Karamowi imię Tyrlaan coś mówiło. Sięgnął w głąb swej przepastnej pamięci i dopowiedział, że Tyrlaan jego zdaniem był jednym z potężnych, theranskich Ksenomantów, powiadało się o nim, że zginał i narodził się na nowo i to kilka razy. Łowca kojarzył jakieś związki tej postaci z byłym namiestnikiem Vivaine – Pavelisem, ale szczegółów nie mógł sobie przypomnieć (tam gdzie magiczne lasy?). W każdym razie była to postać pojawiająca się jakieś 50-60 lat temu.

Idharis pochodził z okolic Gór Gromu. Był Łowcą Horrorów i aktywnie pomagał Vorstom w czasach po opuszczeniu splugawionego kaeru. Losy Idharisa zbiegały się z historią Huebri. Elf tropił therańskiego Ksenomantę Tyrlaana i dotarł do ruin rodzinnej osady Dwirnacha. Zginął ponoć w Przyczółku, 13 lat temu, będąc prawie mistrzem swej Dyscypliny.

Informacji o Ksenomancie poszukiwała Tizkara. Znając język imperialny miała nadzieję, że wyczyta coś istotnego. Udało się jej połowicznie. Odkryła, że Tyrlaan był jednym z pradawnych elfów urodzonych przed Pogromem. Jako Samistshsa kroczył więc licznymi ścieżkami: Wojownika, Władcy Zwierząt, Trubadura i Ksenomanty. Poznała też kilka szczegółów z historii therańskiego elfa.

Pochodził z wioski Karell, nieukończony kaer, niedaleko Złoziemi, kaer został zniszczony przez horrora, a ocaleli zbiegli do niedalekiej osady - Varenna, Tyrlaan nadzorował budowę, zabił horrora

Ma około 700 lat, należy do elfów przedpogromowych, potomków smoka Alamaise (ilu ich jest?, czy są nieśmiertelni?), kapitan Mallornica jest kimś takim

Skaza na wzorcu

Derrat - czarodziej z Istane (Throal), zna się na magii krwi

Płaszcz Nienawiści

 • rozmowa z Jandalem, Seosamhem i Forethem o zrobieniu zabezpieczenia; czy skrzynia kamienna nie byłaby lepsza?

na początku Sollusa 1498TH do wioski dotarł poraniony podróżnik, człowiek imieniem Ethah. Twierdził, że zmierzał z Ayodha na skróty do brodu Adipae. Jego grupa wpadła w pułapkę straszliwych pająków, jakich nigdy wcześniej nie widział. W podzięce za opiekę zostawił swój płaszcz Manosowi Thuff – przywódcy wioski.

Jehutry były konstruktami potężnego Horrora, nazywanego Nienawiścią. Nienawiść zniszczył kilka kaerów. Na pewno unicestwił dwa. Wiadomo też o dwóch, które odwiedził i zostawił nietknięte: Miedziany Ogon i Miasto Ludzi. Powiada się że mieszkańcy musieli zawrzeć z nim jakiś pakt. Nie jest ogólnie znana lokacja żadnego z tych kaerów. Choć Łowca słyszał o grupie adeptów Towarzysze Orfanthy, która stawiła czoła Horrorowi i potem jej członkowie sami się pozabijali. Płaszcz na który patrzył, był najprawdopodobniej przedmiotem związanym z tym niebezpiecznym Horrorem.

Łowca odłożył ze złością „Opowieści Mongilaka”. Stracił połowę nocy. Nie dowiedział się nic sensownego, poza faktem, że Horror Nienawiść był w kaerze Miedziany Ogon. Wedle treści księgi, Miedziany Ogon znajdował się u południowych podnóży Gór Delaryjskich. Był w tamtejszej okolicy ponad dwadzieścia lat temu, jak spotkał P’rk, Dwirnacha i Kiaura. Może więc mieszkańcy Miedzianego Ogona, o ile jeszcze żyją, odpowiedzą mu na pytania?

Zemsta na Vudraku

Wierni Wudraka - operują w Landis

Zwał się on Verrio Szary i był członkiem Ponurego Legionu. Jego oddziałem dowodził Therański uciekinier, Maximus, a sami zwali się Legionem Maximusa. Verrio zdążał do Urupy. Operowali na południe od Travaru w rejonach sąsiadujących z Mglistymi bagnami. Zapytali jednak o Vudraka. Verrio słyszał o tym starym, orkowym Iluzjoniście i jego legionie, o Wiernych Vudraka. Ponoć działali gdzieś na północny-wschód od granic Krwawej Puszczy, ale ork nie wiedział nic więcej.

Molta - przywódczyni Ponurego Legionu

Zbadanie świątyni Rashomona

Interesowało go również wszystko, co łączyłoby się z Raggokiem i Thystoniusem. Wśród wielu opowieści i legend, znalazł jedną, która wspominała, że przed Pogromem, świątynia Rashomona znajdowała się na pograniczu dzisiejszych Złoziemi i dżungli Serwos.

Wyjaśnienie kradzieży maski Oltiona

 • rozmowa z Seosamhem o szkatułce, którą robił dla Jorge i ew. kręgu o niej wiedzących

Adeptów było troje. Młoda dziewczyna z rasy orków, elfi Łucznik i wątły człowiek ubrany w szaty maga. Karam postanowił bliżej przyjrzeć się młodej niewiaście i znów zajrzał w astralny świat. Gdy ujrzał jej odbicie od razu zorientował się, że jest adeptka. Jaśniejące odbicie i ukryty w nim żywy wzorzec, zawsze zdradzały adeptów – magicznych ze swej natury. Z łatwością wniknął zmysłami w głąb jej wzorca, wyłapując symbole talentów zawieszone w aurze dziewczyny. Była nowicjuszem, najwyżej III Kręgu i Karam miał prawie pewność, że kroczyła ścieżką Złodzieja. Długo przebywał razem z P’rk i nie raz miał okazję badać wzorzec wietrzniaczki. Potrafił więc trafnie ocenić, czy badane wzorce talentów należą do Złodzieja, czy też do są tylko podobne w magicznych schematach.

Jorge najchętniej wylałby ich natychmiast z pracy, a zatrudnił zaprzyjaźnioną grupę adeptów. Swoją drogą to właśnie oni znaleźli Maskę Oltiona w ruinach starej Skawii i Jorge podpisał z nimi umowę na kwotę bliską 15 tys sztuk złota. Opowiedziała jednak ciekawą historię, jaką usłyszała od swego kolegi po fachu, t’skranga Varpoltio. Wczoraj zgłosił się do niego znajomek, niejaki Attiran, który pilnie zabrał go na łódź. Na żaglówce leżał nieprzytomny i gorączkujący wietrzniak, któremu coś urwało stopę. Varpoltio oczyścił ranę i zabandażował, dał mu również kilka leczących eliksirów. Attiran potem odwiózł uzdrowiciela z powrotem do miasta.

Jorge opowiedział im jak dostał się w posiadanie Maski. Jak adepci z grupy Gońców Wiatru współpracowali z nim przez długi okres i jak wyprawiali się do ruin kaerów starej Skawii. Ponoć tam odnaleźli Maskę. Jorge odkupił ją od nich za niebotyczną sumę 150 tys srebrników. Ale zabezpieczył kwotę listami bankowymi Throalskiej Skarbnicy. Adepci dostaną swe pieniądze tylko wtedy, gdy posłowie z Throalu potwierdzą autentyczność Maski Oltiona i wydadzą polecenie królewskim podskarbim, by realizowali weksle. Wspólnie zastanawiali się, kto mógłby wiedzieć o Masce i kontaktach Jorgego z Throalem. Ciekawą rzeczą był fakt, że zabezpieczaniem szkatułki, w której przechowywano przedmiot, zajął się Seosamh z Urupy, znany im mistrz żywiołów. Ale jego nie podejrzewali.

Ważne postacie

Głosiciele Thystoniusa w Urupie
 1. Jorkaw - troll, Powietrzny Łupieżca
 2. Endrowius - człowiek z Marekk, wojownik
 3. Daress - człowiek, fechmistrz VIII
 4. Aluk - ork, kawalerzysta
 5. Asse Kivulani - elf z Mallornica, wojownik VII
Throal

Sorga Ogniste Serce - kochanka Gartlika na dworze króla Valurusa

Kupcy w Urupie

Vigo Marens, krasnolud, pracuje dla obsydianinia Omasu - najbogatszy barsawiańczyk, właściciel Lądowej Kompanii Handlowej z siedzibą w Travarze

Tajne Organizacje

Moc Oka - organizacja Garthlika w Kratas

Klucze Śmierci - głosiciele RAggoka, czciciele Śmierci

Plugawa Dłoń - szalona krucjata, wszystko zostało splugawione i wszystko trzeba zniszczyć

Trening

Knacki Wojownika
Knack Talent Rank Strain Cost
Armor Beater Biała broń 5 3 800 PL
Deflect blow Biała Broń 5 1 800 PL
Mighty throw Walka wręcz 7 2 2 100 PL
Bounce Unik 7 2 2 100 PL
Head butt Walka wręcz 5 2 800 PL
Pin down Walka wręcz 3 1 300 PL
Improvised weapon Biała broń 5 1 800 PL

Przedmioty

Eliksiry leczenia
Nazwa Działanie Koszt
Booster +8 do testu 50
Healing Potion leczy ranę i +8 do testu, może działać jako osobny test, wtedy leczy ranę i test ze stepem 8 300
Cure Disease Potion +5 do testu wytrzymałości na truciznę, działa 4 h 500
Kelia’s Antidote neutralizuje na 4h 1 dawkę trucizny, +4 do testów Wytrzymałości dla nowych dawek 125
Kelix’s Poultice + do testu wytrzymałości na truciznę, musi być rana do zaplikowania 50
Last Chance Salve aplikacja tylko do liczy h nie większej od Toughness or Willpower steps 600
Salve of Closure wykorzystuje 1 test zdrowienia do zlikwidowania rany 200
Amulety krwi
Nazwa Działanie Koszt
Divining Rod +3 do testu szukania wody 75
Initiative Booster 4 stałe obrażenia i tyle + do inicjatywy, ile obrażeń, 1 do rozwzorcowania 600
dwirnach/notatki.txt · ostatnio zmienione: 2012/06/11 09:05 przez gerion
[unknown link type]Do góry
Magus RPG