Jandar z Urupy

jandar.jpg

An interesting question comes to mind. Is astral space a reflection of our world? Or is our world merely a reflection of the astral one?
Referencje: GMC 75

Postać wzmiankowana w Gamemaster's Compendium, wszystkie poniższe dane są fikcyjne (NPC)

Charakterystyka

[1446 - ]
Jandar to rodowity urupańczyk, człowiek, urodzony i wychowany w Zennice. Obecnie jest mężczyzną w sile wieku. Średniego wzrostu, szczupły, jego rzadkie włosy i broda pokrywa szron siwizny. Na przekór stereotypom, nie jest bladym Ksenomantą, wręcz przeciwnie. Wszechstronnie wykształcony, doskonały erudyta, zna swoją wartość. W 1461TH został inicjowany przez swego mistrza D'rassa V'strimon. Spędził u boku t'skranga kilka lat, poznając przy okazji zwyczaje Domu Trzcin i nawiązując bliskie kontakty z innymi V'strimonami. Pod koniec lat 60-tych opuścił Urupę i udał się do królestwa krasnoludów. Tam przebywał długi czas, aż do osiągnięcia VII Kręgu w swej Dyscyplinie. Gdy wrócił do Urupy w 1491 TH i przedstawił swe rekomendacje Radzie Miasta, otrzymał posadę Opiekuna Ogrodów - doradcy i nadzorcy w Ogrodach Liandrill. Z uwagi na Błękitną Różę i jej moce, wraz z Łowcą Horrorów Ekkarem nadzorował wszelkie Rytuały Prób, kiedy sędziowie rady, przysyłają oskarżonych o konszachty z Horrorami. W roku 1498 TH stał się Mistrzem, przechodząc Rytuał Awansu na IX Krąg.
W tym samy roku zatrudnił również doświadczonego Łowcę, vorsta - Karama. Jandar coraz bardziej uniezależniał się jako szef, tworząc Straż Błękitnej Róży, złożoną z Łowców Horrorów i Ksenomantów.

Rodzina, bliscy

Rodzina Jandara przebywa w Urupie. Ksenomanta mieszka samotnie w swej kwaterze w Ogrodach. Jego rodzice nie żyją, natomiast młodszy brat: Prokkow jest urzędnikiem w magistracie.

Kontakt z BG

Poznali go głównie przez Ekkara. Karam został przez niego zatrudniony w Ogrodach, a potem ustanowiony Kapitanem Straży Błękitnej Róży. Dużo mu zawdzięczają, zarówno Karam jak i Dwirnach, mają w nim sojusznika.

postacie/jandar.txt · ostatnio zmienione: 2012/06/13 13:03 przez 127.0.0.1
[unknown link type]Do góry
Magus RPG