P'rk z Głębi Leśnych Dolin

„I powiadasz, że widziałeś tego samego, obleśnego, starego elfa? Jak on się zwał? Tyrjan…Tyrman…Tyrlaan…? Nigdy nie miałam pamięci do ich dziwnych imion”
- P'rk w rozmowie z S'hondlą

[01 Veltom 1446 TH - ]

Charakterystyka

Urodzona w klanie Worgethi w Głebi Leśnych Dolin. Piękna i bezwzględna, z premedytacją wykorzystująca swój niewinny wygląd i magię dyscypliny. W młodości we znaki dała się kilku ważnym osobistościom w Wielkim Targu. Zadarła z cechem kupieckim w Throalu i narobiła sobie wrogów wśród throalskich magów, kradnąc dla Garlthika kilka pilnie strzeżonych magicznych artefaktów. Powiadali później, że wstąpiła na usługi do jednego z wielkich smoków, ale nie wiadomo ile było w tym prawdy. Na jakiś czas zniknęła, by pojawić się w 1485 roku po Rebelii Śmierci.

Później widywano ją w Przystani i na obrzeżach Krwawej Puszczy. Ponoć weszła w konszachty z jedną ze Strażniczek Krwi imieniem Kerilla. Długi czas prześladowana była przez nieznanego bliżej, elfiego Ksenomantę. W latach 1492-95 pojawiała się na jeziorze Ban, załatwiając swoje interesy. W latach 1496 - 1502 znikła z Barsawii, ponoć czas ten spędziła w prowincji Buchara.

W 1503 wróciła do Barsawii i kilka lat spędziła w Urupie, z dala od królestwa krasnoludów. Jej uwagę zwróciło dopiero lądowanie therańskiego behemota w Barsawii. Zawsze chciała być w centrum wszelakich wydarzeń, a teraz przy szczycie swych fizycznych możliwości (zbliża się do 70tki, więć setka jeszcze przed nią) wrodzona ciekawość i żywotność adeptki nie pozwalają jej na życiową emeryturę.

Jest Mistrzynią (XI) ścieżki Złodzieja i Czeladnikiem (VII)jednej z typowych dla wietrzniaków Dyscyplin.

npc/p_rk.txt · ostatnio zmienione: 2020/02/19 16:14 przez gerion
[unknown link type]Do góry
Magus RPG