Maetha Badari (Javhari)

maetha.jpg …Ach co za postawa…i te szerokie barki..mmmm…pyszny. Jak na swój wiek.
- Maetha widząc pierwszy raz Dwirnacha

[07 Charassa 1465 - ]

Charakterystyka

Maetha pochodzi z bogatego rodu krasnoludzkich kupców z Biharj. Urodzona w Urupie, od początku była oczkiem w głowie swego ojca Verthama. Pochodzi z bardzo licznej rodziny,ale jako jedyna posiadała w sobie potencjał adepta. Gdy tylko rodzice dostrzegli w niej nadzwyczajny talent i potężne zdolności analitycznego myślenia, wysłali ją do dzielnicy Nehem, by tam pobierała nauki u obsydian. W roku 1484 TH odbyła Rytuał Inicjacji i stała się Czarodziejem I Kręgu. Za protekcją jej obsydiańskiego mentora, objęła posadę w throalskej ambasadzie. Tam poznała w 1485 TH Tharra, swego przyszłego męża.

Przez pierwsze miesiące małżeństwa cieszyła się z luksusów Domu Chaozun, ale w końcu miała dość takiego życia i sprawiła, by mąż wrócił do Urupy. Dzieliła swój czas na wychowanie dzieci i doskonalenie sztuki czarodziejskiej. Niestety te pierwsze zajęcia zbytnio ją pochłaniały przez co nie mogła poświęcić się temu co kochała najbardziej.

Z racji częstych nieobecności męża w domu, krążą plotki o skłonnościach Maethy do flirtowania i romansów.

Rodzina, bliscy

Mąż Tharr Mocarna Pięść
Thallos - pierworodny syn Tharra i Meathy [29 Sollus 1487 TH - ]
Esprezia - córka [17 Veltom 1491 TH - ]
Kaumma - córka [21 Riag 1496 TH - ]
Vertham Javhari - ojciec, bogaty kupiec

Kontakt z BG

Dwirnacha, Karama i Tizkarę poznała na urodzinowym przyjęciu tego pierwszego. Jej mąż był mentorem krasnoluda, przeprowadził jego Rytuał Awansu na VI Krąg Dyscypliny. Dwirnach wie, że Maetha jest Czarodziejką V Kręgu, chciał z nią rozmawiać na temat skazy na swoim wzorcu, rozumując, że jako adeptka swej Dyscypliny będzie mogła się wypowiedzieć ze znawstem. Maetha zgodziła się bez żadnych ceregieli, zbadać dokładnie wzorzec Wojownika, po jego powrocie do Urupy, pod koniec 1498 TH.

npc/maetha_javhari.txt · ostatnio zmienione: 2012/06/13 13:03 przez 127.0.0.1
[unknown link type]Do góry
Magus RPG