Jorge Werwisle

„To najbardziej wyjątkowa, skawiańska obręcz. Jeszcze sprzed Pogromu!…Że drogo?! Wyjątkowość musi mieć odpowiednią oprawę, najlepiej w złocie.”
- Jorge zbywając klienta

Referencje: PC 67

**[1435 - ]

Historia

Jorge urodził się w Timini, małej osadzie, nad jeziorem Vors. Jego rodzice byli throalskimi pionierami. Jorge od młodych lat miał smykałkę do handlu, zaraz po zakończeniu Wojny Therańskiej, osiadł na dłużej w Wielkim Targu. Pracował tam w kramie niejakiego Sylthana, ludzkiego kupca. Tam nauczył się wiele na temat biżuterii, starożytnych precjozów i przedmiotów wątkowych. Po dwudziestu latach pracy, otworzył własny sklep, ale drażniła go polityka prowadzona w Wielkim Targu wobec kupców. W owym czasie poznał Rhoxa, adepta z Throalu i jego żonę, Delvenę.

Od 1483 TH wyprowadził się do Urupy i założył prężnie działający sklep w dzielnicy Biharj. Od 1495 TH należy do grona bogatszych właścicieli w Gildii Wolnych Kupców.

Rodzina, bliscy

Jorge o dziwo, nigdy się nie ożenił. Za to łączą go bliskie więzi ze współpracownikami. Obecnie (1498 TH) zatrudnia ich blisko 20. Do grona najbliższych należą:
Vromdar - stary, potężny krasnolud, jeszcze z czasów Wielkiego Targu. Od lat pracuje dla Jorgego, pełni u niego funkcje zwierzchnika magazynów.
Mila - młoda dziewczyna z Urupy. Ta pulchna, jasnowłosa dziewczyna, jest bardzo ambitna. Pracuje u Jorgego od 1496 TH i jest jego prawą ręką. Krążą plotki o tym, że Mila „pracuje” dla starego krasnoluda również po godzinach. Gdyby jej udało sie usidlić serce starego kupca, byłby to wyczyn godny głosiciela Astendar.
Sulkun - młody, zdolny krasnolud z Urupy. Ten niepozorny młodzian jest rachmistrzem i prowadzi księgi handlowe dla Jorgego.
Farria - odległa krewniaczka Mili. Szczupła i drobna, ciemnowłosa krasnoludka, ma wybitny dar handlowania. Obsługuje ważniejszych kontrahentów Jorgego, raczej przy zakupach hurtowych, niż indywidualnych klientów

Kontakt z BG

Bohaterowie poznali go dzięki Rufusowi, wszechstronnemu słudze. Był dla nich ważny, gdyż wiedział to i owo o Huebri. Skorzystali również z jego oferty towarów, a potem umówili się na pracę dla kupca. Z początkiem miesiąca Riag, wyruszyli wraz z nim na pokładzie Szponu Kygrena w podróż handlową do Tansiardy. Niestety nie upilnowali szkatułki, której zawartość zataił przed nimi Jorge. Doprowadziło to do konfliktu i rozstania z kupcem. Jednak Dwirnach wraz z Karamem i Tizkarą odnaleźli skarb. Zwrócili mu go potem w Tansiardzie.

npc/jorge_werwisle.txt · ostatnio zmienione: 2012/06/13 13:03 przez 127.0.0.1
[unknown link type]Do góry
Magus RPG