Różdżka Hefery

Różdżka długości około 35 cm, wykonana z jednego elementu wulkanicznego kamienia. Zadziwiająco lekka, idealnie wygładzona. Cała pokryta znakami runicznymi, które niebiesko błyszczą w świetle księżyca lub mienią się złotem w świetle słońca. Rękojeść różdżki pokryta jest lapisową emalią i owinięta skórzanym rzemieniem, zadziwiająco miękkim, dającym doskonały uchwyt. Nie wiadomo z jakiego rodzaju skóry pochodzi ów rzemień.

Różdżkę badał throalski Czarodziej Abgar Mizumi z Domu Byril'ah, szwagier Gorta Mefraha Neumani. Badania wykonał dla Kiro.

„Nie chcę cię martwić Kiro, ale to jest po prostu wątkowy przedmiot. Dla maga, to nie ulega wątpliwości, a dokładniej dla Mistrza Żywiołów. Ja bym z niego nie miał pożytku. Niestety, jak to bywa z wątkowymi przedmiotami, żeby go używać należy poznać jego Imię. A w tym przypadku to nie będzie prosta sprawa. Hefera, o ie dobrze rozumiem to co mi opowiadałaś, jest jakimś ważniakiem a Therze. A zatem tam nalezałoby szukać wiedzy o tym przedmiocie. Postawię sto brazów, że stamtąd pochodzi. Niestety, obawiam się że tu, w Throalu nie ma wielu, którzy byli na tej magicznej wyspie, ba…nie ma nikogo, kto miałby rozeznanie wśród twórców magicznego sztafażu dla takich mistrzów jak Hefera. Cóż… ja zrobiłem swoje, dziękuję za zapłatę. Ale współczuję ci poszukiwań…” - powiedział Abgar chowając sakiewkę do szkatuły i wręczając różdżkę wietrzniakowi.

Maksymalna liczba wątków: 1
Obrona magiczna: 14

1 poziom dostrojenia
Koszt:200
1 Tajnik:
Wskazówka:
- Ile poziomów wątka zawiera przedmiot? (4 poziomy)
- Czy wiąże się z nim wykonanie jakiegoś czynu? (Nie)
Wiedza:
- Imię przedmiotu - poszukiwania i badania
Efekt: bonus do rzucania zaklęć

2 poziom dostrojenia
Koszt:300
Tajnik: Brak
Efekt: bonus do tkania wątków

3 poziom dostrojenia
Koszt:500
Tajnik: Brak
Efekt: bonus do przywołań

4 poziom dostrojenia
Koszt:800
2 Tajnik: - Należy poznać Imię twórcy różdżki
Efekt: Za odrobinę życiowej energii bonus do rzucania czarów, przywołań i powstrzymania przywołanych istot

news/przedmioty.txt · ostatnio zmienione: 2019/10/21 19:05 przez gerion
[unknown link type]Do góry
Magus RPG