Dzielnica Żelazne Szpony w Urupie

Dzielnicę zamieszkuje blisko 11 tysięcy orków. To potomkowie plemienia nomadów sprzed Pogromu, którzy przetrwali w kaerze Bhotta i Elgor.

Obecnie blisko 20% populacji żyje z urupańskiej kawalerii. To 500 elitarnych, orkowych jeźdźców, pod wodzą Gelwasha Srogiego, adepta Kawalerzysty VIII Kręgu. Zwykle kawaleria znajduje się w rozjazdach, patrolując drogi wiodące do Urupy w odległości do dwóch dni jazdy wierzchem. W tej służbie jest prawie 70% żołnierzy. Reszta stacjonuje na miejscu, a konne patrole często są widoczne w Dzielnicy Przybyszów i na centralnej ulicy przecinającej miasto.

Polowa mieszkańców znajduje zatrudnienie w porcie i kopalniach przy ciężkich, fizycznych pracach. Orkowie wykonują najgorsze prace, jakich nie podejmują się przedstawiciele innych ras. Czasami dochodzi do strajków i buntów, które jednak dość szybko są uciszane przez Radę Miasta, dbającą o spokój w Urupie. Zwykle wystarczają niewielkie podwyżki i kilka wolnych dni w roku.

Część mieszkańców pracuje przy największym w Barsawii targu zwierząt. Można tu kupić najpiękniejsze wierzchowce, gdyż orkowie handlują ze swymi koczowniczymi braćmi, zamieszkującymi na wyżynach poza miastem. Tu można znaleźć najcenniejsze odmiany bydła, trzody i egzotyczne zwierzęta. W Żelaznych Szponach są też niezliczone kramy rymarskie, kuśnierskie, wytwórcy butów, kurtek, siodeł, klejów, strun, smyczków i wszelkiego dobra, pochodzącego od zwierząt. Garbarnia i ogromna rzeźnia znajdują się poza miejskimi murami, przy porcie ze względu na wielki smród jak panuje w tym miejscu.

Znani mieszkańcy

Llorga Głos Kryształu - Trubadurka VI Krąg z rodu Guuthar, radna dzielnicy, od końca 1498TH czlonkini Rady Urupy
Gelwash Srogi z rodu Bugga, adepta Kawalerzysty VIII Kręgu, dowódca kawalerii
Thuuri Kosmyk z rodu Beldug, wioślarz na pokładzie Szponu Kygrena
Aluk Splątana Grzywa z rodu Kereosh, głosiciel Thystoniusa, Kawalerzysta VI Kręgu
Rugdash z rodu Jukurta, niegdysiejszy rajca, powieszony przez rozwścieczony tłum w buncie jesienią 1498TH

miejsca/zelazne_szpony.txt · ostatnio zmienione: 2018/05/03 17:00 przez gerion
[unknown link type]Do góry
Magus RPG