Dzielnica Otosk w Urupie

Podobnie jak Biharj, Otosk to dzielnica całkowicie ukryta w naturalnych jaskiniach klifów wznoszących się przy zachodniej granicy miasta. Nazwa pochodzi od kaeru, ktory był jednym z największych w południowej Barsawii w okresie Pogromu. W tym mieście-kaerze stał również Żywogłaz Nehem. Na nieszczęście mieszkańców, w czasie Pogromu, wyjątkowo potężny Horror przełamał bariery (być może uczyniły to oszalałe Pasje) i w ten sposób w kaerze powstała astralna szczelina między Barsawią, a ksenoświatem Ristula. Dziś jest tam otchłań Aras Nehem. Z ogromnego kaeru uratowały się zaledwie cztery drakkary, które przybyły do wież t'skrangów w P'shetis.

Z dolnej Urupy do Otosk wiedzie jedna droga, strome schody, wycięte w klifie zygzakiem, nad ogromnym domem Omeyrasa w sektorze Nehem. Schody są wykute na miarę trolla, więc mieszkańcy Biharj wolą odwiedzać trolli korzystając z dwóch przejść tunelami wewnątrz klifu.

Trolle w przeciwieństwie do krasnoludów, nie kopały w głąb ziemi. Żyje tam dziś blisko 1500 Dawców imion, pochodzących z 12 rodów. Swe mieszkania mają rozmieszczone wokół trzech ogromnych jaskiń. Czwarta, największa - to miejsce dokowania pięciu drakkarów trollowej floty: Błogosławieństwo Thystoniusa, Czerwone skrzydła, Pazur Karnadiana, Veloth i najnowszego: Pieść Jorkawa. Większość mieszkańców ma pracę przy obsłudze statków. Drakkary pełnią służbę wojenną w Urupie, ale zwykle jeden z nich oddawany jest do eskorty galer handlowych. Mieści się tu również stocznia okrętów powietrznych, której komenderuje najwybitniejszy Mistrz Żywiołów z Urupy, Fagron Pieśń Kryształu adept VII Kręgu.

W Otosk mieści się również najsłynniejsza kuźnia trolli: Kuźnia Mongura, której starszym jest Mongur Sędziwy.

Znani mieszkańcy:

Jorkaw Potężny - członek rodu Durbidów, przywódca głosicieli Thystonisa, Powietrzny Żeglarz VIK
Fagron Pieśń Kryształu - głowa rodu Meanthów, komendant stoczni, Mistrz Żywiołów VIIK
Mongur Sędziwy - głowa rodu Dijjawaków, starszy Kuźni Mongura, Zbrojmistrz XK
Ganlor Biała brew - głowa rodu Durbidów, Powietrzny Żeglarz IXK, były rajca i kapitan Velotha
Emkor Długi Paluch - członek rodu Htaau, od końca 1498 TH Rajca Otosk i członek Rady Miasta, Mistrz Żywiołów VK
Jaeddig Kruszący Młot - członek rodu Htaau, kapitan Błogosławieństwa Thystoniusa, Powietrzny łupieżca VIK

miejsca/otosk.txt · ostatnio zmienione: 2018/05/03 16:36 przez gerion
[unknown link type]Do góry
Magus RPG