Action disabled: revisions
Smocza Zbroja

Zbroja została najprawdopodobniej wyniesiona ze wszystkimi skarbami, z ładowni starożytnych galeonów Throalu. Podczas wyprawy do zaginionej osady Shogotham, 8 dnia Doddul 1507 TH, adepci odnaleźli ten skarb zgromadzony przez wodza klanu ogrów - Balagoga. Pokonując Horrora i umożliwiając odzyskanie starożytnych, bojowych okrętów, za zgodą księcia Nedena weszli w posiadanie tych magicznych przedmiotów.

Zbroję wykonano z myślą o człowieku lub elfie, o wzroście do 6 stóp. Wykonana z drobnych, półcalowych łusek z twardej stali emaliowanej ciemną zielenią. Każda z łusek na krawędziach nosi drobne inskrypcje naniesione srebrem, praktycznie nie do rozczytania gołym okiem. Inskrypcje wykonano magicznymi znakami.
Wojownik zyskuje osłonę na całe ciało, aż do połowy łydki. Jak na swój rozmiar, jest ona nadzwyczaj lekka, zapewne za sprawą magicznych esencji użytych do jej produckji. Łuski umocowano na skórzanym kaftanie, podbitym od wewnątrz delikatnym suknem barwionym koszenilą.

Przedmiot ten nie badał czarodziej z Throalu, Abgar Mizumi (strassa 1508 T).
- Cóż ci mogę Dhali powiedzieć. Temu wyzwaniu nie mogłem sprostać. To zbyt potężny przedmiot jak na moje możliwości. Poszukaj jakiegoś Mistrza, i jemu zleć dalsze badania. Mnie to przerasta. Mogę Ci powiedzieć że to potężny, magiczny przedmiot. Jego tworcą lub twórcami są smoki. I to te wielkie, najpotężniejsze. Najpewniej któryś z nich stworzył tę zbroję dla jednego ze swych sług. Musi się za tym kryć pasjonująca historia i wielkie wydarzenia! I na moje oko, ta zbroja - aktywnie połączona z wątkiem Dawcy Imion, staje się niezniszczalna!

Następnie Dhali oddał zbroję do Kuźni Magnunda, Zbrojmistrzom by zbadali ją dogłębniej (28 Charassa 1508). Krasnoludzki Zbrojmistrz długo badał ze swoimi magami tę zbroję. Dhali dopiero późną jesienią miał czas by wrócić do Kuźni i dowiedzieć się szczegółów.

W maju 1508 TH Dhali pokazał skopiowany i powiększony obraz łuski ze zbroji elfowi Rathaelowi, przyjacielowi Gorta. Rathael był mocno powiązany ze smokami, stąd Dhali miał nadzieję na pomoc: „Elf uśmiechnął się i spojrzał na pergamin z dokładną i powiększoną kopią łuski zbroi ozdobionej drobnymi runami. Rathael długo i w milczeniu oglądał pergamin. „Myślę, że mogę pomóc. Wydaje mi się że wiem który ze smoków, a w zasadzie smoczyca może kryć się za stworzeniem takiej zbroi. Musiałbym jednak obejrzeć ją w całości…” Nastepnie pokazali Zbroję elfowi, musieli jednak wykonać misję nim Rathael zdradziłby coś więcej: „A co z wiedzą o zbroi? Powiesz nam już coś teraz? Wspominałeś, że wykonała ją smoczyca?” - dopytywał się Kiro. Sam znał kilka starych legend z zarania dziejów Barsawii, które mówiły o smoczych bohaterach i ich buncie przeciwko gadzim władcą. Rathael dopowiedział historię Promienia Poranka, smoczycy, której wybraniec wykradł jaja i doprowadził do obłędu, tak że popełniła samobójstwo rozbijając się o szczyty gór. A wszystkie dary, które wydała wybranemu zostały przeklęte. Dhali trochę się wzdrygnął na myśl, że taki magiczny artefakt mógłby nosić w sobie klątwę, ale któż zna przewrotność smoków?

Po wypełnieniu misji, w połowie lipca 1508 TH Dhali otrzymał wskazówkę: „A powiedz no Dhali, co z tym listem od Rathaela?” - Gort palnął się w czoło - „zapomniałem o tym do cna, przez te zaręczyny.” „No jak weszliśmy cztery dni temu do Cieniopłaszczki, to już go tam nie było. Jedynie wiadomość dla mnie u Gryzimóżdżka.” - Dhali wyciągnął z jednej z licznych kieszeni zwitek pergaminu na którym nakreślono pięknym runicznym pismem elfów: „Jaskinie Voron-Teh i Pamiętnik Ailona Od Krwi”. Popatrzyli na wiadomość w milczeniu. „I co to ma być?” - zapytał Kiro. „Mniemam, że wskazówka. Odpowiedź na moją prośbę o identyfikację zbroi.” - wruszył ramionami Dhali.

Październik 1508 TH, Dhali konsultuje swoją wiedzę z archiwistą Wielkiej Biblioteki:

Dhali siedział w prywatnej komnacie Gungira i przypatrywał się rysunkom i notatkom krasnoluda. „Więc co dokładnie ci powiedziano w Kuźni Magnunda?” - zapytał Gungir. „Cóż, musze poznać praktycznie całą historię związaną z tym przedmiotem. Poza Imieniem, jakie nadano temu przedmiotowi, również imię pierwszej osoby jaka tę zbroję nosiła, to znaczy aktywnie utkała pierwszy wątek i swą magią naznaczyła ów pancerz. Oczywiście imię kreatora, a także historię jaka splotła losy obu postaci. Muszę też poznac przyczyny, dla których twórca zlecił, bądź stworzył ten pancerz dla pierwszego użytkownika, jeśli tak mogę powiedzieć. Wiesz… jak to Magnund. Dużo mówi, bardzo ogólnie i żąda wysokich opłat. CO ciekawe, pewnie musiałbym odnaleźć kogoś z rodziny twórcy i powiązać się z nim przysięgą krwi. Zeby odblokować kolejne moce. To wydaje się interesujące. A co Ty odkryłeś?” - Dhali sięgnął po puchar z rozcieńczonym muskatem i pociągnął łyczek. „Mój zacny Dhali, chlubo Throalu” - z uśmiechem zaczął Gungir - „Otóż Pamiętniki Ailona Od Krwi, to starożytna księga jednego z Pierwszych Smoczych Strażników. Opisuję ją kilku tylko uczonych. Monorwan z Trawaru w swym dziele: „Pierwsi Strażnicy tajemnic Wielkich Smoków” i nasz rodowity Throalczyk, uczony Wielkiej Biblioteki Jarmund Donberic Elcomi w traktacie: „Smoki, ich postępki y knowania, a także słudzy Dawcy Imion przymuszeni potężną magyą gadów”. I ta księga, jak mi wiadomo teraz, po tych długich badaniach najprawdopodobniej jest ukryta w słynnych jaskiniach Voron-Teh. Nawet nie pytaj ile czasu mi zabrało ” - usmiechnął się pod nosem. „Proszę oto mapa, i zaznaczone miejsce starożytnej nerkopolii. Góry Smocze mój drogi. Zakładam że obecni, żywi słudzy Wielkich Smoków pilnie strzegą tego miejsca i nieprzeliczonych skarbów, ba… mądrości ukrytej w głębinach. Ale… co na to powiesz?” Dhali długo dopytywał się o szczegóły, sam sobie skorygował mapę i oznaczył swoimi sposobami.

Maksymalna liczba wątków: 1
Obrona magiczna: 21

Pancerz fizyczny: 7 / Pancerz duchowy: 0 / Inicjatywa: -3

1 poziom dostrojenia
Koszt:500
1 Tajnik:
Wskazówka:
- Ile poziomów wątka zawiera przedmiot? (9 poziomów)
- Czy wiąże się z nim wykonanie jakiegoś czynu? (Tak)
Wiedza:
- Imię przedmiotu - nieznane (imię należy poznać oddając się poszukiwaniom i badaniom)
Efekt: wzmacnia pancerz fizyczny

2 poziom dostrojenia
Koszt:800
Efekt: Lepsza inicjatywa i bonus do duchowego pancerza wobec specyficznych ataków

3 poziom dostrojenia
Koszt:1 300
Tajnik: Imię pierwszej osoby, która nosiła tę zbroję
Efekt: Znacznie trudniej przebić tę zbroję

4 poziom dostrojenia
Koszt:2 100
Tajnik: Imię twórcy tej zbroi
Efekt: Lepsza inicjatywa i bonus do duchowego pancerza wobec specyficznych ataków

5 poziom dostrojenia
Koszt:3 400
Tajnik: Związek twórcy i osoby noszącej tej zbroję. Poznać ich historię
Efekt: Lepszy pancerz fizyczny i duchowy

6 poziom dostrojenia
Koszt:5 500
Efekt: ?

7 poziom dostrojenia
Koszt:8 900
Czyn: Jest wymagana przysięga krwi wobec kogoś spokrewnionego z twórcą zbroi
Efekt: ?

8 poziom dostrojenia
Koszt:14 400
Tajnik: Poznać przyczynę dla której stworzono tę zbroję
Efekt: ?

9 poziom dostrojenia
Koszt:23 300
Efekt: ?

przedmioty/zbroja_1.txt · ostatnio zmienione: 2020/01/12 19:44 przez gerion
[unknown link type]Do góry
Magus RPG