Action disabled: revisions
Tarcza piechoty z żywego kryształu

Tarcza została znaleziona w kaerze Akarem, w komnacie Horrora Mgieł wśród makabrycznej sterty czaszek wypełniającej środek komnaty. Stało się to ostatniego dnia miesiąca Sollus 1508 Th.

Tarcza ma kształt idealnego okręgu, średnicę około 1 metra. Wykonana jest z cienkiej blachy miedzianej, w którą wpleciono esencję powietrza i ziemi, by wzmocnić jej strukturę i uczynić lżejszą. Kryształowe umbo stanowi jakieś 30% powierzchni tarczy i wykonane jest z polerowanego, przejrzystego żywego kryształu. Kryształ jest uśpiony. Po wpleceniu wątka i zasileniu go energią magiczną, odzyska mlecznobiałą barwę, w ciemnościach będzie się delikatnie jarzył. Pozostały materiał wypełnienia tarczy to lekkie drewno niewiadomego pochodzenia o jasno-czerwonym zabarwieniu, lakierowane na granatowy kolor. Drewno nie nosi śladów zużycia, odprysków lakieru czy jakichkolwiek rys, a więc musiało być zabezpieczone odpowiednią magią. Krawędzie tarczy obłożone są miedzianą, nie spatynowaną blachą i wypełnione mnóstwem magicznych symboli.

Tarcza została oddana do magicznej identyfikacji Czarodziejowi Abgarowi Mizuri z Domu By’rilah. Zakończył swe badania 25 dnia Doddul 1508 Th.

„Ha! Zobaczcie na krawędź! Te drobne magiczne znaki mówią mi wszystko. Widzicie? - Abgar przeciągał palcem po krawędzi tarczy i mruczał coś pod nosem. Brzmi to mniej więcej tak po throalsku: Travarska Kuźnia Zaklętego Kowadła, Rua 1489, Niech twardość skały i upór kamienia towarzyszą temu wojownikowi. Sprawa jest prosta - spojrzał na szwagra - wystarczy się wybrać do Travaru i rozpytać o Kuźnię. Na pewno za drobną opłatą opowiedzą wam tam o tej tarczy.

Maksymalna liczba wątków: 1
Obrona magiczna: 16

Pancerz fizyczny: 3 / Pancerz duchowy: 0 / Inicjatywa: -2 / Deflection bonus +3/+3, próg życia 18

1 poziom dostrojenia
Koszt:300
1 Tajnik:
Wskazówka:
- Ile poziomów wątka zawiera przedmiot? (6 poziomów)
- Czy wiąże się z nim wykonanie jakiegoś czynu? (Nie)
Wiedza:
- Imię przedmiotu - nieznane (imię należy poznać oddając się poszukiwaniom i badaniom)
Efekt: wzmacnia pancerz fizyczny

2 poziom dostrojenia
Koszt:500
Efekt: ?

3 poziom dostrojenia
Koszt:800
Tajnik: ?
Efekt: ?

4 poziom dostrojenia
Koszt: 1300
Tajnik: ?
Efekt: ?

5 poziom dostrojenia
Koszt:2100
Tajnik: ?
Efekt: ?

6 poziom dostrojenia
Koszt:3400
Efekt: ?

przedmioty/tarcza_4.txt · ostatnio zmienione: 2020/02/01 20:48 przez gerion
[unknown link type]Do góry
Magus RPG