Action disabled: revisions
Srebrna Tarcza - Srogość Stycznia

Magiczne tarcze zostały najprawdopodobniej wyniesione ze wszystkimi skarbami, z ładowni starożytnych galeonów Throalu. Podczas wyprawy do zaginionej osady Shogotham, 8 dnia Doddul 1507 TH, adepci odnaleźli ten skarb zgromadzony przez wodza klanu ogrów - Balagoga. Pokonując Horrora i umożliwiając odzyskanie starożytnych, bojowych okrętów, za zgodą księcia Nedena weszli w posiadanie tych magicznych przedmiotów.

Tarcza o średnicy równego metra, jest idealnym kołem. Wykonana ze sprężystej, srebrnej blachy została nasączona magią. Jest jedną z zestawu 12 takich tarcz. Przedstawia oblicze nieznanego stwora, ktorego pysk, oczy i czoło przedstawiają wyraz oburzenia/gniewu, jaki mógłby malować się na krasnoludzkim obliczu.

Spodnia strona tarczy wyścielona jest kilkoma warstwami miękkiej skóry i obita granatowym suknem. Wewnętrzne krawędzie pokryte są drobnymi, magicznymi runami.

Przedmiot ten został zbadany przez czarodzieja z Throalu, Abgara Mizumi i to dwukrotnie, żeby odkryć jaki potencjał mocy niesie z sobą ten przedmiot. „ - Zobacz Dhali, po wypolerowaniu doskonale widać ornamenty. Wedle twojej opowieści, sądzę że to jedna z 12 jakie ktoś specjalnie przygotował w jakimś konkretnym celu. Pierwszy tajnik - Imię tarczy, to standardowa wiedza w magicznym przedmiocie. Musisz ją odkryć, żeby móc się do niej dostroić. Ten wyjątkowy przedmiot posiada osiem poziom dostrojenia, a na jednym z nich kryje się czyn do wypełnienia. Z całą pewnością związany z magią żywiołów. Tyle zdołałem odkryć w swoich badaniach. Mogłem poświęcić tarczy równo tydzień, więc to wszystko czego się dowiedziałem. Gdybyś chciał uzyskać więcej informacji mógłbym poświęcić kilka tygodni na szczegółowe badania. Ten przedmiot ma dość wysoką obronę magiczną i miałem nikłe szanse by przez kilka dni wyciągnąć z niego coś więcej.Dhali położył przed magiem dziesięć stosów złotych monet. „To godna zapłata za twój wysiłek Abgarze, na tyle się umawialiśmy.” „Zaiste. Trzy tygodnie mojej pracy pozwoliło mi dalej zgłębić magię twojej tarczy. Jak tylko odkryjesz jej imię, możesz od razu dostroić się na drugi poziom. Co wyraźnie wzmocni fizyczną strukturę tarczy. Nie musisz zgłębiać żadnej dodatkowej wiedzy. Natomiast gdy odkryjesz kim był jej twórca… ooo to już zmieni postać rzeczy. To drugi tajnik z wiedzy magicznej o tym przedmiocie. Co ciekawe, gdy już ją poznasz i przyswoisz, tarcza będzie w stanie odbijać zaklęcia, jakie w ciebie celują. Jestem o tym przekonany!”

Wiedzę o Srebrnej tarczy usiłował zgłębić znany archiwista i historyk z Throalu, Frangir Pavas. Odkrycie historii związanej z oboma, dostępnymi tajnikami, zabrało Frangirowi i jego dwóm pomocnikom bez mała miesiąc poszukiwań w archiwum militariów Wielkiej Biblioteki. Oto co powiedział Dhalemu: „To bardzo ciekawe znalezisko. Spuścizna tworzenia Srebrnych Tarcz została dobrze zachowana i opisana przez Zbrojmistrzów z Throalu. Przez wieki Pogromu udoskonalono sposoby ich wytwarzania, a i rodzaje magii jaki można w takich przedmiotach zakląć. To nie jest wyrób magicznej manufaktury, jak większość wątkowych przedmiotów. To dzieło mistrzów, wymagające najwyższego kunsztu umagiczniania i współpracy prawdziwego eksperta wśród Mistrzów Żywiołów. Ale po kolei. Przejrzałem mnóstwo zwojów obrazujących magiczne militaria sprzed czasów Pogromu. I nic podobnego nie znalazłem, ani ja, ani moi pomocnicy. Natomiast szukając wśród dokumentów opisujących wyprawy wojenne Varulusa I i historie bitew jakie stoczyły przedpogromowe galeony, znalazłem kilka ciekawych wskazówek. Nie wgłębiając się w szczegóły, ten komplet Srebrnych Tarcz, które odnalazłeś ze swymi przyjaciółmi, to dzieło Kuźni Anomikanusa, Throalskiego Zbrojmistrza i maga, który zaopatrywał gwardzistów królewskich i adeptów w najprzedniejszy magiczny oręż. Anomikanus, był arcymistrzem obu dyscyplin. Ponoć był odległym kuzynem samego króla Varulusa, i pochodził z Domu Avalus. On i jego towarzysze cechowi, mag Lodrankin i zbrojmistrz Kagrahar z całą pewnością przyłożyli rękę do nasączenia magią całego zestawu 12 tarcz. Chcieli uwiecznić emocje, jakie Dawcy Imion odczuwają w każdym szczególnym miesiącu roku, by uwiecznić tę historię na tych pięknych tarczach. Twoja tarcza nosi Imię „Strassa'r Throg” (Srogość Stycznia). Oto moje notatki i spis bibliografii, jaka może być ci przydatna do zrozumienia historii tego magicznego arcydzieła.”

W połowie Teayu (październik) 1508 TH, Dhali zlecił archiwiście Gungirowi 2 tygodnie dalszych badań nad losami legendarnych zbrojmistrzów: Cóż Dhali, nie było to łatwe, bo dzieje Kuźni Anomikanusa sięgają czasów Varulusa I. Ponoć Kuźnia została założony w roku 997 TH, gdy król wygnał z Throalu zbuntowane przeciw niemu Domy Szlacheckie Erud, Payar i Turlog. Widzisz? Ponad 500 lat historii… Anomikanus Thardorny jest opisywana postacią w kronikach. Daleki Kuzyn Varulusa, geniusz i arcymistrz, doczekał się wielu opowieści. Ale by znaleźć coś o Lodrankinie i Kagraharze…Eh, szkoda gadać - Gungir machnął ręką. Wpadłem natomiast na wzmianki o Kronice Kuźni Anomikanusa. Poniuchalem głębiej i wyobraź sobie, że Kuźnia Markwarda - może nie w linii prostej - ale chwali się, że jest strażnikiem dziedzictwa Anomikanusa! O ile wiem, to klan Mefrahów dość blisko współpracuje z Markwardem? Jestem przekonany, że u nich znajdziesz informacje o Kronice Kuźni Anomikanusa, a tam - oczywiście o ile ta stara księga istnieje - tam może natrafisz na wskazówki o Lodrankienie i Kagraharze?

Maksymalna liczba wątków: 4
Odkrycie Obrona magiczna: 18

Pancerz fizyczny: 3 / Pancerz duchowy: 1 / Inicjatywa: -1 / Bonus do parowania: +2

1 poziom dostrojenia
Koszt:200
1 Tajnik:
Wskazówka:
- Ile poziomów wątka zawiera przedmiot? (8 poziomy)
- Czy wiąże się z nim wykonanie jakiegoś czynu? (Tak)
Wiedza:
- Imię przedmiotu - „Strassa'r Throg” (Srogość Stycznia)
Efekt: pancerz fizyczny 5 i duchowy 2

2 poziom dostrojenia
Koszt:300
Tajnik: Brak
Efekt: pancerz duchowy 3

3 poziom dostrojenia
Koszt:500
2 Tajnik:
Wskazówka:
- Należy poznać Imię twórcy tarczy
Wiedza:
- Imię twórcy tarczy Anomikanus Thardorny Avalus i jego przyjaciele mag Lodrankin i zbrojmistrz Kagrahar
Efekt: za 1 punkt wyczerpania i poświęcenie Standardowej Akcji, posiadacz tarczy może próbować odbić zaklęcie, które widzi, że jest kierowane w niego.(może użyć opcji „powstrzymanie akcji” by poczekać na wychwycenie zaklęcia.) Wykonuje test Rzucania Zaklęć vs wynik testu Rzucania Zaklęć wrogiego maga. (Może użyć czystej Percepcji jeśli nie posiada talentu Rzucanie zaklęć). Jeśli wygra test, zaklęcie jest odbijane i kierowane na tego, kto je rzucił. Wynik pierwszego testu określa wynik „ataku” odbitego czaru.

4 poziom dostrojenia
Koszt:800
Tajnik: Okoliczności nawiązania współpracy twórców
Efekt: Inicjatywa 0

5 poziom dostrojenia
Koszt:1300
Tajnik: ?
Efekt: ?

6 poziom dostrojenia
Koszt:2100
Tajnik: ?
Efekt: ?

7 poziom dostrojenia
Koszt:3400
Tajnik: ?
Efekt: ?

8 poziom dostrojenia
Koszt:5500
Tajnik: ?
Efekt: ?

przedmioty/tarcza_2.txt · ostatnio zmienione: 2020/01/12 20:05 przez gerion
[unknown link type]Do góry
Magus RPG