Hardrock

Spójrzcie bracia! To prawdziwy cud natury! - Omeikilanu w chwili narodzin Hardrocka

[ur. najprawdopodobniej 1439 TH - ]

Hardrock wyłonił się ze swojego żywogłazu kilka dekad po Pogromie. Jego „narodzinom” towarzyszyło ośmiu braci, którzy cało przetrwali Długą Noc, otoczeni magicznymi barierami Żywogłazu i schronieni w Śnieniu głęboko pod ziemią.

Jako że był najmłodszy, wszyscy poświęcali my całą swą uwagę. Trójka współbraci była magami, Omeikilanu Czarodziejem, Kanawenalu Iluzjonistą, a Natrakamenu Mistrzem Żywiołów. Wyłonieniu Hardrocka towarzyszyła magiczna burza, jakie rzadko nawiedzały wschodnie doliny Gór Kaukawskich. Gdy młody obsydianin oddzielał sie od Żywogłazu, piorun dotknął szczytu kamienia i jasne światło zalało cały skalny żleb, w którym ukryty był Żywogłaz. Bracia nadali mu szczególne imię, ale Hardrock nigdy go nie wyjawił obcym, pozwolił się nazywać po prostu Hardrockiem.

Natrakamenu od razu wiedział że Hardrock pójdzie ścieżką Mistrza Żywiołów. Przez pierwsze dziesięciolecia po wyłonieniu, bracia nie puszczali Hardrocka dalej niż do sąsiednich dolin i wschodnich granic Gór Kaukawskich. Pozwolili mu skonfronować wspomnienia Żywogłazu z prawdziwą naturą, z otaczającym światem. Hardrocka jednak najbardziej ciekawili inni Dawcy Imion.

Od 1489 roku bracia pozwolili mu opuścić Żywogłaz i udać się do najbliższej, znanej im wioski Gar'sotha. Kanawenalu miał tam dawnego towarzysza wędrówek i przyjaciela, adepta Wojownika Molifera, który był naczelnikiem osady. To właśnie u Molifera Hardrock spędził dwa lata, poznając świat, mieszkańców wioski i zwyczaje ludzi, krasnoludów i elfów. A przy okazji pomagał osadzie swymi umiejętnościami Mistrza Żywiołów.

Bardzo się ucieszył, gdy pod koniec 1503 roku, do wioski wrócił troll Muz Bolga, zapraszając Hardrocka do Tansiardy i wspólnej pracy. Szef Muz Bolgi, krasnolud Vorcel, dość opornie podpisał z obsydianinem kontrakt, obawiając się, że ciężar maga mocno zmniejszy ładowność powietrznego statku. Ale umiejętności maga ostatecznie przekonały kupca. Dla Hardrocka otworzył się zupełnie nowy rozdział życia. Mógł chłonąć i poznawać otaczający go świat.

hardrock/historia.txt · ostatnio zmienione: 2018/01/21 21:41 przez gerion
[unknown link type]Do góry
Magus RPG